18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

święta z zakazami

NIEDZIELSKI ZAMKNIE CAŁĄ POLSKĘ NA WIELKANOC? Minister ostrzega

Emilia Waszczuk
11.03.2021  14:39
Lockdown na Wielkanoc? Niedzielski ostrzega
Lockdown na Wielkanoc? Niedzielski ostrzega Fot: Piotr Hukalo/East News

Zakaz przemieszczania się i lockdown na Wielkanoc? Minister zdrowia ostrzega przed pandemią i zamrożeniem gospodarki w całej Polsce.

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że już od poniedziałku 15 marca kolejne województwa zostaną objęte lockdownem. Zapowiedział jednak, że to nie koniec i już za chwilę cała Polska może obudzić się w nowej rzeczywistości. Przyznał, że taki wariant powoli rozpatrywany jest na Wielkanoc.

Adam Niedzielski zaapelował do obywateli, by nie czekali na obostrzenia, tylko już funkcjonowali tak, jakby panował najtwardszy lockdown. Przede wszystkim musimy zachować podstawowe zasady, jak zasłanianie nosa i ust maseczkami, mycie rąk i zachowywanie dystansu społecznego. Minister zdrowia zachęca jednak, by dodatkowo zacząć znów się izolować i zostać w domach.

To cały czas są narzędzia, które mogą nam pozwolić zredukować skalę wzrostów. To szalenie ważne i apeluję, żeby już w tej chwili, nie czekając na wprowadzenie regulacji, nie czekając na to od kiedy rozporządzenia zaczną działać, żebyśmy znowu zaczęli stosować regułę, czy zasadę "zostań w domu"

- powiedział Adam Niedzielski.

Lockdown na Wielkanoc?

Minister zdrowia w czasie konferencji prasowej pytany był przez dziennikarzy między innymi o obostrzenia na Wielkanoc. Polityk poinformował, że jak na razie rząd zamierza wprowadzać nowe restrykcje tylko lokalnie, nie wyklucza jednak, że zmieni się to w kolejnych tygodniach. To oznacza, że już na święta, a może nawet wcześniej, gospodarka zamrożona będzie w całym kraju.

Minister zdrowia nie wykluczył także, że na Wielkanoc rząd ogłosi ograniczenia w przemieszczaniu się.

Czytaj także