18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jajeczko tylko online

LOCKDOWN NA WIELKANOC? "Sytuacja nie będzie normalna"

Emilia Waszczuk
03.03.2021  11:34
Pandemia sparaliżuje Polskę na Wielkanoc?
Pandemia sparaliżuje Polskę na Wielkanoc? Fot: Piotr Molecki/East News

Niepokojąca zapowiedź wiceministra zdrowia. Waldemar Kraska prognozuje gigantyczny wzrost zakażeń i zapowiada trudną Wielkanoc.

Sytuacja pandemiczna w Polsce staje się coraz bardziej napięta. W środę 3 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 16 tysiącach zdiagnozowanych zakażeń. Takiej liczby nowych przypadków nie mieliśmy w kraju od miesięcy!

Niestety zdaje się, że już za chwilę w kolejnych województwach wprowadzony może zostać lockdown. Na Mazowszu liczba zakażeń zdiagnozowanych w ostatnich godzinach sięgnęła już prawie 3 tysięcy, bardzo źle jest też na Pomorzu, Śląsku i w województwie lubuskim.

Lockdown na Wielkanoc?

Wedle zapowiedzi polityków, ewentualne nowe obostrzenia wprowadzane mają być w Polsce co dwa tygodnie. Jeszcze w tym tygodniu Ministersto Zdrowia prognozuje nawet do 20 tysięcy przypadków koronawirusa dziennie. To może oznaczać, że w szczycie trzeciej fali (wstępnie szacowany jest na przełom marca i kwietnia) znacznie przekroczymy najwyższą liczbę zakażeń z drugiej fali pandemii.

Pierwsze dni kwietnia to tymczasem święta wielkanocne. Czy możliwe jest zatem, by powtórzyła się sytuacja sprzed roku, gdy na Wielkanoc zakazano nam rodzinnych spotkań, a nawet wychodzenia z domów? Lasów nikt raczej ponownie nie zamknie, Ministerstwo Zdrowia liczy też na to, że w najbliższych tygodniach nie będzie trzeba zamrażać gospodarki i obejmować wszystkich obywateli przymusową kwarantanną.

Te obostrzenia, które są w tej chwili, gdybyśmy je naprawdę stosowali, są wystarczające

- powiedział w środę w Polskim Radiu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Nie przyjmujmy tego jednak za pewnik. Słowa polityka dotyczyły raczej obecnej sytuacji i nagłego wprowadzenia lockdownu w kolejnych województwach. Na Wielkanoc nie ma już tak optymistycznej wizji...

Sytuacja w te święta nie będzie normalna i dalej obowiązywać będą jakieś obostrzenia

- stwierdził. Nie powiedział jednak, o jakie restrykcje mu chodzi.

Czytaj także