18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie ciekawie

Lockdown nadciąga? Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję

31.07.2020  15:54
Rząd planuje kolejny lockdown?
Rząd planuje kolejny lockdown? Fot: Kancelaria Premiera/Facebook

W piątek po południu zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który zastanawiał się, co zrobić z szalejącą epidemią. Ogłosili, że już za chwilę w Polsce mogą powrócić niektóre obostrzenia.

W piątek 31 lipca padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem SARS-COV-2 - w ciągu jednej doby wykryto ponad 650 przypadków i jest to najwyższa liczba od początku epidemii. Choć zagrożenie mieliśmy już mieć za sobą, a nasi rządzący zapewniali, że nie ma czego się bać i pozdejmowali obostrzenia, znów mamy gigantyczny problem, a ludzie zakażają się na potęgę. Co teraz?

Zespół Zarządzania Kryzysowego zebrał się w piątek, by stworzyć plan działania. Ale go nie stworzył. Choć sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna, politycy nie podjęli żadnych decyzji. Póki co jedynie gdybają...

Miejscowy lockdown?

Po zakończeniu Sztabu Kryzysowego rzecznik rządu Piotr Müller poinformował o ustaleniach polityków. Już wiadomo, że na razie nic się nie zmienia, ale zmienić może. Rząd bierze pod lupę województwa i powiaty z najwyższą liczbą zakażeń i być może będzie lokalnie wprowadzał w nich obostrzenia.

Rządowy zespół zarządzania kryzysowego skłania się ku temu i właściwie taka kierunkowa decyzja dzisiaj zapadła, aby nowe obostrzenia, o ile nie ma takiej konieczności, raczej były wprowadzane na terenie poszczególnych powiatów, poszczególnych obszarów Polski

- powiedział Piotr Müller.

Na tę chwilę nie skłaniamy się tu temu, by wprowadzać obostrzenia dodatkowe, które miałyby obowiązywać w skali całego kraju. Wyjątkiem mogą być ewentualne obostrzenia, które by wynikały z powrotów Polaków, czy innych obywateli z zagranicy, z tych państwa, w których ryzyko zarażenia jest bardzo wysokie, ale na tę chwilę takich decyzji nie ma - dodał.

Nie wiadomo więc nadal, czy faktycznie zostanie wprowadzona obowiązkowa kwarantanna dla osób wracających z zagranicznych wyjazdów i jakich dokładnie obostrzeń możemy oczekiwać w powiatach z najwyższym wskaźnikiem zakażeń.
Piotr Müller zapowiedział jedynie lakonicznie, że być może zostaną wprowadzone limity osób przebywających w niektórych miejscach. Zapowiedział też wzmożone kontrole policji i sanepidu.

Przeczytaj więcej
Komentarze