18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie dramat w Wielkanoc

Lockdown to za mało? Terlecki zapowiada "radykalne kroki"

Wojciech Kozicki
23.03.2021  12:54
Terlecki zapowiada lockdown. Co z Wielkanocą?
Terlecki zapowiada lockdown. Co z Wielkanocą? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Całkowity lockdown w Polsce wisi nad nami jak katowski topór. Prof. Horban już zapowiedział, że prawdopodobnie od niedzieli PiS zamknie wszystko na klucz i zamrozi gospodarkę jak kurczaka w zamrażarce. Tym jednak nie koniec, bo Ryszard Terlecki zapowiada kolejne „radykalne działania”.

COVID-19 w Polsce atakuje jak wściekłe zwierzę spragnione krwi i ofiar. Nie pomagają obostrzenia, restrykcje i lockdown regionalny. Prof. Horban zapowiedział, że już od niedzieli możliwe zamknięcie wszystkiego. Niestety, potwierdził to w Programie 3 Polskiego Radia klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki. Ma nadzieję, że prognozy mówiące o wypłaszczeniu krzywej zachorowań są prawdziwe, bo jeśli nie, to „grozi nam bardzo poważna sytuacja”.

Terlecki zapowiada lockdown. Co z Wielkanocą?

Profesor Horban ostrzegał, że jeśli zaczniemy przekraczać liczbę 30 tys. nowych zakażeń dziennie, Polskę czeka całkowity lockdown. Zdaniem Terleckiego, rząd próbuje uniknąć „ najgorszego, tego pełnego lockdownu”, ale takie posunięcia są rozważane, gdy znacznie będzie przybywało zarażeń i zgonów.

Jeśli przekroczymy pewien pułap bezpieczeństwa, to jest prawdopodobnie 30-40 tys. (zakażeń) dziennie, to niezbędne będą bardzo radykalne działania – powiedział Terlecki w Programie 3 Polskiego Radia.

Został zapytany także o Wielkanoc i zaostrzenie obostrzeń. Odpowiedź była krótka…

No, to jest dramat. Co możemy na to poradzić – skwitował Terlecki.

logo Tu się dzieje