18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnili czarny scenariusz PiS

Wielkanoc odwołana? Morawiecki stawia warunek

Wojciech Kozicki
16.03.2021  11:40
Lockdown na Wielkanoc? PiS wyznacza limit zachorowań
Lockdown na Wielkanoc? PiS wyznacza limit zachorowań Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Lockdown w całej Polsce na Wielkanoc? Rząd na razie wprowadza jedynie ograniczenia regionalne, ale wszystko wskazuje na to, że lada moment posunie się znacznie dalej. Jak podaje RMF FM, PiS stawia Polakom epidemiczne ultimatum, a ostateczne decyzje zapadną w czwartek.

Lockdown na Wielkanoc w całej Polsce? Wszystko wskazuje, że nadciąga całkowite zamknięcie. Dosłownie kilka godzin temu Olga Semeniuk poinformowała, że konieczny jest w kraju „krok w tył i tryb awaryjny”. Tymczasem dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda ujawnił nieoficjalny plan Mateusza Morawieckiego.

Lockdown na Wielkanoc? PiS wyznacza limit zachorowań

Jak na razie zaostrzone restrykcje obowiązują regionalnie w czterech województwachod końca lutego na Warmii i Mazurach, od minionej soboty na Pomorzu i od wczoraj na Mazowszu i w Lubuskiem. Jak jednak wynika z informacji uzyskanych przez wspomnianego dziennikarza, jeśli w czwartek liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczy 25 tysięcy, to cała Polska objęta zostanie surowszymi restrykcjami.

Ten czarny scenariusz wydaje się coraz bardziej realny. Przypominamy, że wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o ważnych decyzjach, które mają zapaść w czwartek 18 marca. Ostrzegł, że jeśli zakażeń koronawirusem będzie przybywać zbyt szybko, to w całej Polsce ogłoszony zostanie lockdown.

Decydując o tym, co będzie się działo w najbliższym czasie, podejmiemy decyzję również o tym, co będzie się działo w czasie Wielkanocy – zapowiedział Adam Niedzielski.

logo Tu się dzieje