18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie powtórka

Lockdown wróci do Polski. Doradca premiera ma złe wieści

09.07.2021  15:08
Lockdown wkrótce wraca do Polski
Lockdown wkrótce wraca do Polski Fot: Oksana Kuznetsova Dnepr/Shutterstock

Eksperci ostrzegają, że na przełomie września i października do kraju dotrze kolejna fala pandemii. Według pesymistycznych prognoz dobowa liczba zakażeń ponownie podskoczy do kilkunastu tysięcy. Doradca premiera prof. Miłosz Parczewski jest przekonany, że lockdown w Polsce to tylko kwestia czasu.

Profesor Miłosz Parczewski należący do rządowej rady medycznej w rozmowie z Polsat News odniósł się do zapowiadanej kolejnej fali koronawirusa oraz powrotu obostrzeń w kraju.

Co ciekawe, doradca Mateusza Morawieckiego stwierdził, że koronawirus powróci do Polski znacznie szybciej, niż zapowiadają to inni eksperci. Kolejnego uderzenia należy spodziewać się już w drugiej połowie sierpnia.

Lockdown wróci do Polski

Prof. Parczewski nie ukrywa, że lockdowny wrócą do Polski, gdyż jest to jeden ze skutecznych sposobów na spowolnienie rozwoju pandemii. Jednak tym razem restrykcje będą miały nieco inną formę.

Myślę, że skala lockdownów będzie zmniejszana, ale te będą wprowadzane, chociażby regionalnie. Lockdowny częściowo były skuteczne, ale nie jestem ich fanem - przyznał profesor.

Kolejnego lockdownu możemy spodziewać się już za kilka tygodni. Do ponownego zamknięcia kraju przygotowuje się rząd, strasząc kolejną falą oraz szykując kolejne rezerwy na wypadek programów pomocowych dla przedsiębiorców.

Nie możemy wykluczać scenariusza, który dziś obserwujemy w Wielkiej Brytanii czy Rosji - mówiła w Polskim radiu wiceminister Olga Semeniuk.

Rządzący nie ukrywają, że przed powtórką z wiosny i ubiegłorocznej jesieni mogą nas uchronić jedynie szczepienia. Obecnie liczba osób, przyjęły preparat przeciw COVID-19 nie gwarantuje odporności zbiorowej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej