18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Łódź zaniemówiła

Fenomen medyczny. Kobieta w śpiączce urodziła dziecko

19.09.2019  21:00
Fenomen medyczny. Kobieta w śpiączce urodziła dziecko
Fenomen medyczny. Kobieta w śpiączce urodziła dziecko Fot: EAST NEWS

Łódź żyje tym wydarzeniem. 23-letnia kobieta, która była w śpiączce po ciężkim wypadku komunikacyjnym - urodziła zdrowe dziecko. 

Śmiało można nazwać to medycznym fenomenem. W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi lekarze dokonali niemożliwego - poprowadzili zdrową ciążę u kobiety, która po ciężkim wypadku samochodowym znajdowała się w śpiączce.

Łódź: kobieta w śpiączce urodziła zdrowe dziecko

23-latka została poddana cesarskiemu cięciu, które zakończyło się narodzinami zdrowego maleństwa. Przed porodem kobieta miała jeszcze dwie operacje - jedną kardiologiczną i jedną neurologiczną. Cała sytuacja działa się w lipcu, ale dopiero teraz lekarze upublicznili tę informację.

Pacjentka trafiła do nas w 25. tygodniu ciąży, po bardzo ciężkim wypadku komunikacyjnym, w którego wyniku zapadła w śpiączkę. Przebywała u nas do 32. tygodnia ciąży. Staraliśmy się, zapewniając komfort życia pacjentce, zaopiekować się również jej nienarodzonym dzieckiem – podkreślił dr Mariusz Grzesiak z Kliniki Położnictwa, Ginekologii i Perinatologii ICZMP.

Na cesarskie cięcie zgodę musiał wyrazić sąd rodzinny.

Dodatkową trudnością w takim przypadku są przepisy prawne. Na każdą czynność medyczną musi wyrazić zgodę pacjent, a w tym wypadku musieliśmy działać błyskawicznie i prosić o zgodę na kolejne procedury sąd rodzinny – mówił dla Faktu Bogusław Sobolewski, koordynator zespołu lekarzy anestezjologów w CZMP.

Dziecko jest w pełni zdrowe. O pacjentce natomiast nie wiadomo w tym momencie niczego - nieznane są jej dane, ani obecny stan zdrowia. Lekarze nie ujawniają niczego ze względu na jej dobro.

Przeczytaj więcej
Komentarze