18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

proboszcz prosi o modlitwę

Ksiądz z Łodzi zaatakowany przed mszą świętą. Został dotkliwie pobity

Emilia Waszczuk
14.02.2020  21:42
Ksiądz z Łodzi zaatakowany przed mszą świętą. Został dotkliwie pobity
Ksiądz z Łodzi zaatakowany przed mszą świętą. Został dotkliwie pobity Fot: Shutterstock

Koszmar w łódzkiej parafii. Wikariusz z kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej został pobity i trafił do szpitala. Proboszcz prosi wiernych o modlitwę. 

Koszmar młodego księdza. Wikariusz parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi został dotkliwie pobity. Do napadu doszło we wtorek 11 lutego wieczorem, tuż przed mszą świętą.

Ksiądz Grzegorz został przewieziony do szpitala, gdzie spędzić ma kilka kolejnych dni. Sprawca pobicia został zatrzymany przez policję. Podobno wcześniej leczony był psychiatrycznie. Sprawą ma się zająć prokuratura.

Proboszcz prosi o modlitwy

Ksiądz Piotr Kosmala, proboszcz parafii św. Urszuli Ledóchowskiej, wydał oficjalne oświadczenie w sprawie pobicia. Wiernych poprosił o modlitwę w intencji wikariusza. Apeluje też o powściągliwość w ocenie zdarzenia, a na poniedziałek zaplanował specjalną mszę świętą o powrót do zdrowia jego podwładnego.

Z przykrością informuję, że we wtorek 11 lutego przed mszą świętą wieczorną został pobity ks. Grzegorz – wikariusz naszej parafii. Obecnie znajduje się w szpitalu na kilkudniowej obserwacji. Sprawca pobicia, który leczył się wcześniej psychiatrycznie, został aresztowany, a o jego losie zadecyduje prokuratura. W obecnej sytuacji proszę o modlitwę i powściągliwość w ocenie tego przykrego zajścia, o którym na chwilę obecną można jedynie powiedzieć, że nie powinno się nigdy zdarzyć

- napisał proboszcz.

Motywy pobicia nie są jak na razie znane.