18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Znów się dzieje życia cud

Typowy dzień w Łodzi? Naćpany, pijany i bez prawa jazdy uciekał policji

18.05.2020  16:09
Mężczyzna uciekał golfem
Mężczyzna uciekał golfem Fot: shutterstock.com

Łódź dała światu O.S.T.R-a, czy Rafała Paczesia, ale jednocześnie obdarowała nas m.in. Tigerem Bonzo. Bohaterowi tego tekstu bliżej jest zdecydowanie do tego ostatniego.

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-latek, który zasnął za kierownicą, a po obudzeniu go przez policjantów zaczął uciekać samochodem. Po zatrzymaniu dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy i jest pod wpływem narkotyków.

Pijany i naćpany uciekał przed policją

Jak poinformowała st. asp. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi, w poniedziałek przed godz. 8 policjanci zostali powiadomieni o śpiącym kierowcy auta z włączonym silnikiem stojącym na pasie ruchu na ul. Paderewskiego w Łodzi.

"Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce zgłoszenia, zauważyli stojącego volkswagena golfa z włączonymi światłami stop. Za kierownicą spał młody mężczyzna. Mundurowi zapukali w szybę, a gdy kierowca się ocknął zaczął uciekać" – wyjaśniła.

Policjanci ruszyli w pościg. Po kilku kilometrach mężczyzna porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Wówczas złapanie go nie stanowiło dla policjantów zbyt wielkiego wyzwania.

"W trakcie prowadzonej interwencji okazało się, że 25-latek nie posiada prawa jazdy, a dodatkowo jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się również, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków" – dodała st. asp. Boratyńska.

Podczas przeszukania golfa policjanci znaleźli marihuanę. Mężczyzna ma usłyszeć kilka zarzutów. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jazdę bez uprawnień grozi mu kara do 5 lat więzienia. 

Zobacz także