18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal w Łodzi

Policjant potrącił mężczyznę na przejściu. Otrzymał absurdalną karę

23.02.2021  13:14
Policjant otrzymał absurdalną karę
Policjant otrzymał absurdalną karę Fot: Damian Klamka/East News

Funkcjonariusz kierujący radiowozem łódzkiej policji potrącił przechodzącego po pasach seniora. Kara, jaką otrzymał za przewinienie, brzmi jak ponury żart.

Do zdarzenia doszło niedaleko łódzkiego ronda Sybiraków. Policjant kierujący radiowozem nie dostrzegł przechodzącego po pasach staruszka. Po chwili senior znalazł się pod maską auta.

Policjant otrzymał absurdalną karę

Mrożące krew w żyłach zdarzenie zarejestrował stojący obok radiowozu samochód. Funkcjonariusze udzielili pomocy poszkodowanemu i wezwali karetkę. Do sprawy odnieśli się przedstawiciele łódzkiej policji.

Jak widać, nic, co ludzkie, nie jest nam obce. Przykład na to, jak bardzo trzeba uważać na drodze - stwierdził jeden z funkcjonariuszy.

Potrącony senior nie odniósł poważnych obrażeń. Medycy udzielili mu podstawowej pomocy medycznej, lecz na szczęście hospitalizacja nie była potrzebna.

Sporo kontrowersji wywołuje natomiast kara, jaką przyznano policjantowi za nieuwagę na przejściu dla pieszych. Zwykle tego typu przewinienia kończą się ogromnym mandatem i co najmniej kilkoma punktami karnymi. Policjantowi sprawa uszła na sucho. Koledzy z pracy przyznali sprawcy… pouczenie.

Na miejsce wezwani zostali policjanci obsługujący zdarzenia drogowe. Kierujący radiowozem oraz pieszy byli trzeźwi. Na tym etapie sprawę zakończono pouczeniem kierującego - poinformował Adam Kolasa z KWP w Łodzi.

Kilka dni temu podobne zdarzenie miało miejsce w Sieraczu. Jednak większość tego typu sytuacji uchodzi policjantom płazem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej