18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

No nieźle..

Loteria szczepionkowa to przekręt? Ma kilka haczyków

10.06.2021  17:08
Loteria covidowa ma kilka haczyków
Loteria covidowa ma kilka haczyków Fot: Bartolomiej Pietrzyk/Shutterstock

Za niespełna tydzień zostaną ogłoszone zasady rządowej loterii, która ma nakłonić Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Jak się okazuje, część zaszczepionych osób i tak nie będzie mogła rywalizować o nagrody. Zaplanowany przez PiS program ma kilka istotnych haczyków.

Loteria szczepionkowa ruszy 1 lipca i potrwa przez trzy miesiące. Udział w zabawie będą mogły wziąć osoby, które zostały zaszczepione co najmniej jedną dawką szczepionki od rozpoczęcia Narodowego Programu Szczepień. Do zgłoszenia swojego uczestnictwa konieczne będzie wyrażenie zgody poprzez infolinię lub Internetowe Konto Pacjenta.

Wszyscy uczestnicy będą mieli aż cztery szanse na zdobycie wygranej. Co 2000 osoba dostanie nagrodę w wysokości 500 złotych, raz w tygodniu losowane będzie 50 tysięcy złotych, a raz w miesiącu 100 tys. zł oraz dwa hybrydowe auta Toyota Corolla Sedan. W finale można będzie wygrać dwie nagrody po 1 mln zł oraz dwie Toyoty C-HR. Według rządowych planów, nagrody mają być zwolnione od podatku.

Loteria szczepionkowa ma kilka haczyków

Jak przekazał fakt.pl, regulamin zawiera kilka ukrytych haczyków. Jeden z nich mówi o tym, że nagrody wyższych stopni oraz finałowe będą przysługiwały tylko tym osobom, które zostały w pełni zaszczepione. Obecnie pełną odporność ma niecałe 9 milionów Polaków.

Druga pułapka czeka na osoby niepełnoletnie. Ze względu na obowiązujące przepisy młodzież w wieku od 12 do 17 lat nie będzie mogła wziąć udziału w losowaniach. Na terenie kraju obowiązuje zakaz udziału w loteriach osób, które nie ukończyły 18. roku życia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej