18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia zabiera najmłodszych

Koronawirus: nie żyje 9-latka

Wojciech Kozicki
21.11.2020  14:52
Zmarło dziecko zakażone koronawirusem
Zmarło dziecko zakażone koronawirusem Fot: Grzegorz Bukala/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce nie lituje się nad nikim, zabija zarówno osoby starsze jak i dzieci. Niestety, potwierdzono, że w województwie lubelskim zmarła 9-latka zakażona COVID-19. Miała choroby współistniejące.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie przekazała w sobotę 21 listopada smutną wiadomość. Potwierdzono, że zmarła 9-latka z powiatu krasnostawskiego, która była zakażona koronawirusem. Wiadomo już, że miała choroby współistniejące.

Lubelskie kontra koronawirus

Więcej informacji nie przekazano, gdyż jak przypomina rzeczniczka lubelskiego Sanepidu Katarzyna Wnuk, Sanepid nie jest upoważniony do udzielania szczegółowych informacji o zmarłych.

Lubelski Sanepid poinformował w sobotę o śmierci 43 osób zarażonych koronawirusem. Pozostałe zmarłe osoby miały od 57 do 94 lat, niemal wszystkie także cierpiały na inne choroby – pisze Radio ZET.

Lubelskie zostało mocno dotknięte koronawirusem. Jak wynika z aktualnego raportu Ministerstwa Zdrowia, w sobotę testy na COVID-19 potwierdziły tam 1600 zakażeń. Łącznie w tym regionie Polski dotychczas potwierdzono 42,5 tys. zakażeń. 25,8 tys. osób wyzdrowiało, a 793 zmarło. Ponad 30 tys. osób przebywa w kwarantannie.  

Czytaj także
Przeczytaj więcej