18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabili ptaki bo...

Ktoś poćwiartował łabędzie z szokującego powodu!

Wojciech Kozicki
11.09.2020  15:17
Łabędzie w Polsce zabijane - kto je morduje?
Łabędzie w Polsce zabijane - kto je morduje? Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Kłusownicy w Polsce i potworna zbrodnia. Mieszkańcy Lubięcina (województwo lubelskie) znaleźli zabite i poćwiartowane łabędzie. Policja podejrzewa, dlaczego ktoś dokonał tak makabrycznego mordu.

Poćwiartowane łabędzie w Lubięcinie. Jeden z mieszkańców miejscowości znalazł ok. kilometra od jeziora zmasakrowane ptaki spacerując po lesie. Miały poucinane skrzydła, a pióra i pierze porozrzucane po okolicy. Policja podejrzewa, że kłusownicy zabili ptaki, bo stanowiły dla nich konkurencję na łowisku.

Zabite łabędzie - kto zmasakrował ptaki w Lubięcinie?

Jak donoszą media, łabędzi w Lubięcinie było 11 jeziorze. Tylko 2 ocalały z pogromu i pływają po jeziorze. Mieszkańcy twierdzą, że za mord odpowiadają kłusownicy, bo ptaki wpływały w zastawione wnyki, w które wpadały ryby. Poćwiartowanie było karą za niszczenie pułapek?

Sprawą zajmie się teraz policja i zbierany jest materiał dowodowy. Jak przekazała st. sierż. Agata Towpik z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli w rozmowie z Polsat News, wciąż nie wiadomo, co spowodowało śmierć łabędzi. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem może trafić do więzienia na 5 lat.

Łabędzie są w Polsce objęte ścisłą ochroną gatunkową. Dotyczy ich także tzw. dyrektywa ptasia, która zapewnia m.in. prawne uregulowanie handlu i odłowu ptaków oraz przeciwdziałanie nielegalnym metodom ich odłowu i zabijania – przypomina Polsat News.

Zagłosuj

Czy jesteś za karą śmierci w przypadku morderstwa?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze