18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

minister vs koronawirus

Szumowski o restrykcjach: ZACZYNAMY W TYM TYGODNIU

03.08.2020  09:05
Łukasz Szumowski zapowiada restrykcje
Łukasz Szumowski zapowiada restrykcje Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Łukasz Szumowski zapowiedział zaostrzenie panujących w Polsce restrykcji. Rząd jednak podejmie ważne i szybkie kroki w walce z koronawirusem?

Opinie o pandemii, zagrożeniu i tym, jak do niego podchodzić, zmieniają się u naszych polityków co chwila. Raz nie ma czego się bać, innym razem straszą nas śmiertelnym zagrożeniem. Wszystko zależy od kierunku wiatru i np... wyborów. Przed nimi epidemia się kończyła, teraz grozi nam utratą zdrowia i życia.

Koronawirus szaleje w Polsce, Polacy muszą na siebie uważać, a Politycy mogą badać się do woli, bo za ich testy na zawołanie zapłacą podatnicy. Rzecznik GiS oznajmił, że nie będzie drugiej fali koronawirusa, bo mamy jedną wielką, a Łukasz Szumowski właśnie zapowiedział surowe restrykcje.

Policja nas sprawdzi

Na ulice znów wyjdą mundurowi, by zacząć walczyć z nieodpowiedzialnymi obywatelami. W Polsce nie będzie jednak (póki co) nowych ograniczeń. Policja będzie egzekwować te panujące.

Łukasz Szumowski chce, by patrole policji pojawiły się między innymi w sklepach i miejscach, gdzie Polacy powinni nosić maseczki, ale tego nie robią. Mają wejść też na imprezy weselne...

Będziemy proponować rejestrację tych dużych spotkań, wesel - zapowiedział. - Będzie można zrobić kontrolę, ile tych gości jest. W tej chwili dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego, to nie może być 300-400. Trzymajmy się reguł rozsądku i obostrzeń sanitarnych

- powiedział minister zdrowia w Radiowej Jedynce.

W tym tygodniu rozpoczynamy kontrole w sklepach. Niestety, trzeba przypomnieć ludziom, że to jest obowiązujące prawo - oznajmił.

Zaznaczył przy tym, że żadne choroby nie są przeciwwskazaniem do noszenia maseczki - jeśli ktoś ma problem z oddychaniem, niech założy przyłbicę.

Przeczytaj więcej
Komentarze