18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zdradził daty

Nie otworzą barów i restauracji??? Szokujące słowa Szumowskiego

12.05.2020  10:22
Łukasz Szumowski o otwarciu barów i restauracji. Wątpliwości
Łukasz Szumowski o otwarciu barów i restauracji. Wątpliwości Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kiedy poluzowanie obostrzeń? Łukasz Szumowski zdradza prawdopodobną datę otwarcia salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Mówi też o klubach, barach i restauracjach.

  • Kolejny etap znoszenia ograniczeń przed nami. Minister Łukasz Szumowski ogłasza wypłaszczanie epidemii, mimo gigantycznych ognisk koronawirusa na Śląsku.
  • Salony fryzjerskie i kosmetyczne otworzą się już najpewniej w kolejnym tygodniu maja. Ale na specjalnych zasadach.
  • Co z barami, klubami i restauracjami? O części rozrywek możemy zapomnieć. Do pracy wrócą nieliczni.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski gościł we wtorek rano w Radiu ZET. W rozmowie z Beatą Lubecką podjął między innymi temat poluzowania kolejnych, panujących w Polsce restrykcji. Zaznaczył, że jesteśmy na "równej krzywej" co oznacza, że w tej chwili epidemia koronawirusa SARS-COV-2 się wypłaszcza. Musimy jednak uważać, by nie było jej nawrotu i nagłego soku zachorowań jak obecnie na Śląsku.

Już wiemy, że za chwilę otworzą się między innymi zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Granice państwa pozostaną zamknięte jeszcze na długo, a miejsca spotkań jak bary, kluby i restauracje? Polityk nie dla każdego miał dobre wieści.

Szumowski o znoszeniu obostrzeń

Już od poniedziałku 18 maja możemy spodziewać się otwarcia zakładów kosmetycznych i fryzjerskich. Minister Łukasz Szumowski zaznaczył, że "istnieje wielkie prawdopodobieństwo" tego właśnie terminu.

Co ważne, w salonach panować będą ścisłe zasady - między innymi umawianie wizyt tylko telefonicznie/przez internet i brak poczekalń. Przed zabiegiem zostanie nam zmierzona temperatura i wypełnimy ankietę na temat samopoczucia. Obsługujący nas specjaliści będą mieć na sobie specjalną odzież ochronną. Na miejscu nie będzie nam można wypić kawy czy herbaty - dostępna może być tylko woda w jednorazowych opakowaniach.

Restauracje pod znakiem zapytania?

Kiedy zostaną otwarte bary, kluby czy restauracje? Okazuje się, że większość z nich raczej nie za szybko... Minister Zdrowia wyklucza włączenie do obiegu miejsc spotkań od 18 maja. Ostrzega wręcz, że raczej nie powinniśmy marzyć o imprezach z przyjaciółmi przy barze czy wspólnych tańcach, bo nie będzie nam to w najbliższych tygodniach dane.

Na przykładzie Seulu, gdzie już epidemia została w istotny sposób ograniczona, a ostatnio zamknięto tam wszystkie bary i kluby ponownie, bo niestety doszło tam do skokowego wzrostu ilości zachorowań

- straszy Szumowski.

Chwilę później minister zauważył, że się zapędził. Podpytany o otwarte ogródki na świeżym powietrzu i obsługę kelnerską, dał nadzieję na powolny powrót do no pracy dla tysięcy Polaków.

Gastronomia w sposób bezpieczny, na wolnym powietrzu, z wprowadzeniem dystansu - tutaj możemy do tego powoli wracać

- powiedział minister.
Czy oznacza to już poniedziałek 18 maja? Tego zdradzić nie chciał.

Przeczytaj więcej
Komentarze