18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zwrot akcji

MASECZKI OBOWIĄZKOWE W CAŁEJ POLSCE. Rozwój COVID-19

08.10.2020  14:52
Maseczki obowiązkowe w całej Polsce
Maseczki obowiązkowe w całej Polsce Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Maseczki obowiązkowe w całej Polsce - to jedna z nowych zasad epidemicznych. W związku z rozszerzeniem strefy żółtej na cały kraj - będziemy mieli nowe obostrzenia.

Maseczki obowiązkowe w całej Polsce! Taka decyzja zapadła z ramienia rządu w związku z ostatnimi rekordami zachorowań, które zostały odnotowane w niedawnych raportach Ministerstwa Zdrowia.

Zdecydowano, że żółta strefa będzie teraz na terenie... całej Polski. Wiąże się to z wprowadzeniem obostrzeń obowiązujących w strefie żółtej w całym kraju. Przede wszystkim powracają obowiązujące maseczki.

Maseczki, jako prawdziwy hamulec bezpieczeństwa względem rozprzestrzeniania się pandemii 

- podkreślał podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Maseczki obowiązkowe w całej Polsce!

Obowiązek noszenia maseczek będzie bardzo mocno egzekwowany. Doprowadzi to do sytuacji, w której karane będą wszystkie osoby, które nie zasłaniają ust i nosa tam, gdzie jest to obowiązkowe. Karze nie będą podlegały wyłącznie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniach.

Nie widzimy na dzisiaj powodu, by izolować Polskę w taki sposób, jak to było wiosną. Jednak od kilku dni w sposób zauważalny ta druga fala w nas uderza, musimy postępować w sposób odpowiedzialny

- mówił premier Mateusz Morawiecki. 

W związku z tym, że dzisiaj Polską wstrząsnął raport o ponad czterotysięcznym przyroście osób chorych na COVID-19 - trzeba było działać natychmiast. Pierwsze decyzje rządu już widzimy. 

Wejdą one w życie od 10 października 2020 roku (najbliższa sobota). Ograniczona zostanie również liczba gości na weselach - będą mogły się odbywać uroczystości, na których pojawi się maksymalnie 75 osób. 

Miejmy nadzieję, że to faktycznie zatrzyma transmisję wirusa.

Przeczytaj więcej
Komentarze