18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia wraca?

MASECZKI ZNOWU OBOWIĄZKOWE! Rząd ma plan na jesień

09.08.2022  12:59
Maseczki znowu obowiązkowe!
Maseczki znowu obowiązkowe! Fot: Mateusz Grochocki/East News

Pandemia koronawirusa długie miesiące spędzała nam sen z powiek. Teraz okazuje się, że jesienią czeka nas powtórka z rozrywki, na którą rząd ma plan. Polacy załamują ręce.

Adam Niedzielski i cały jego zespół w Ministerstwie Zdrowia mierzył się z koronawirusem, kiedy pandemia była bardzo intensywna, a kiedy nieco nam odpuściła... Nagle przestała istnieć. Na jesieni jednak czeka nas powtórka z tej przykrej rozrywki covidowej. 

Maseczki znowu obowiązkowe!

Czy to znaczy, że Covid-19 zniknął? Nic bardziej mylnego! Ludzie dalej chorują, czują się źle i przechodzą przez trudne chwile, z tym że bez wsparcia ze strony rządzących. Na jesieni na pewno sytuacja się pogorszy i... czy wtedy będziemy znosić znowu obostrzenia covidowe?

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska powiedział w Polsat News, że niemal na pewno wróci obowiązek noszenia maseczek ochronnych w związku z kolejną falą koronawirusa. Prawdopodobnie będzie on dotyczył osób powyżej 60. roku życia.

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska mówił w Polsat News, że rząd "ma przygotowany plan na jesień" związany z przywróceniem części obostrzeń. Jak się okazuje, będzie to już ogólnopolska "tradycja".

Wydaje się, że wzrost liczby nowych przypadków zakażeń jest na jesieni nieunikniony. Teraz jest tylko kwestia, czy to będzie początek października, czy będzie w dłuższym okresie. Ale na pewno będzie większa liczba

- tłumaczy wiceminister.

Na pewno zakrywanie ust i nosa, szczególnie dla osób z grupy wrażliwej, czyli powyżej 60. roku życia myślę, że jest wskazane

- zapowiedział Kraska.

Wiceminister komentował również, że obecnie w Polsce znajdujemy się w szczycie fali letniej. W całej Europie jednak liczba zachorowań stopniowo spada, dlatego należy nie tracić nadziei na poprawę naszego stanu. Może jeszcze kiedyś naprawdę zapomnimy o koronawirusie.

logo Tu się dzieje