18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Majówkowa DROŻYZNA NAD BAŁTYKIEM. Padł rekord

02.05.2022  20:47
Cena ryby nad Bałtykiem to rozbój w biały dzień
Cena ryby nad Bałtykiem to rozbój w biały dzień Fot: EAST NEWS

Majówka trwa w najlepsze, ale ceny nad Bałtykiem nie sprzyjają odpoczynkowi. Tak źle to jeszcze nie było. Jak tak dalej pójdzie, na wakacje wyjadą tylko milionerzy. 

Drożyzna zalewa nasz poczciwy Bałtyk. Można wydać dosłownie krocie na jedzenie w knajpie i się nie najeść. Takie niepokojące informacje płyną od turystów, którzy zdecydowali się na wypoczynek nadbałtycki.

Morze Bałtyckie jest jednym z ulubionych kierunków Polaków. Niestety, ta lokalizacja ma swoje plusy i minusy. Do tych drugich zdecydowanie należy kapryśna pogoda, zimna woda i... nieludzka drożyzna. Od turystów napływają do mediów przerażające informacje.

Cena ryby nad Bałtykiem to rozbój w biały dzień

Od jakiegoś czasu jasne jest, że aby cokolwiek nad morzem zjeść — trzeba wydać krocie. Ile więc kosztuje rybka nad Bałtykiem? Przygotujcie się na szok — to nie jest kwota, którą ot, tak można wydawać na obiad. Rozbój w biały dzień — to chyba najlepiej opisuje tę cenę. 

Ceny w czasie trwającej majówki z uwagi na stan popandemiczny i wojenny - są naprawdę wysokie. Paragony grozy z wyjazdów zaprezentowała na Facebooku Katarzyna Bosacka. Patrząc na niektóre kwoty, naprawdę można się przerazić. Kogoś jeszcze na to stać?

"Udostępniam kilka paragonów, jakie dostałam od moich obserwatorów, którzy odpoczywają teraz w różnych miejscach w Polsce" - oznajmiła dziennikarka Katarzyna Bosacka i przytoczyła kilka przykładów:

  • 3 gofry za 51 zł (najdroższy z nutellą i truskawkami kosztował 21 zł) w Pobierowie nad morzem
  • 135,40 zł za 2 kawałki ryby, sałatkę, grzanki (bez dodatku typu frytki) w Sopocie
  • 82,93 zł za "trochę słodkości" - dwa 80 gramowe kawałki sernika, 2 kawy, herbatę i malutkie ciasteczka w Krakowie
  • 212,25 zł za obiad dla 3 osób w Międzyzdrojach.

Niestety, w wakacje prawdopodobnie będzie tylko gorzej. To wtedy ma nas napaść rekordowa inflacja...