18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwaga!

Makaron śmierci w sklepach. ABSOLUTNIE GO NIE JEDZCIE

23.08.2021  13:48
Makaron śmierci w sklepach
Makaron śmierci w sklepach Fot: Krzysztof Kapica/Polska Press/East News

Makaron skażony groźnym tlenkiem etylenu trafił do sprzedaży w Polsce. Uwielbiany produkt może być zabójczo niebezpieczny dla konsumentów, dlatego GIS działa natychmiast.

Makaron skażony tlenkiem etylenu trafił do sprzedaży. Właśnie dlatego Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące makaronu penne marki Pasta Natura. Produkt ten zawiera składnik zanieczyszczony 2-chloroetanolem.

Skażony makaron dostępny w sklepach. GIS ostrzega

Konkretnie chodzi o produkt:

  • Makaron (kukurydziany z kurkumą i pieprzem) penne bezglutenowy BIO 250 g Pasta Natura, Numer partii / Data minimalnej trwałości: 16.02.2024

Tlenek etylenu jest groźnym środkiem do ochrony roślin, który absolutnie nie powinien znaleźć się w produktach spożywczych. Zatrucie tlenkiem etylenu może powodować tak przykre objawy, jak: bóle głowy, mdłości, wymioty, biegunkę i trudności w oddychaniu.

Z tej przyczyny GIS apeluje, by sprawdzić, czy nie mamy tego produktu w domu. Jeśli już zakupiliśmy skażony makaron, nie powinniśmy go jeść, a najlepiej odnieść go do sklepu lub zwrócić bezpośrednio do producenta.

Uważajcie na siebie!