18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie lockdown?

Małpia ospa atakuje Polskę. "Nowe zakażenia, stan poważny"

Wojciech Kozicki
15.06.2022  11:46
Małpia ospa w Polsce. Nowe zakażenia, chory w stanie poważnym
Małpia ospa w Polsce. Nowe zakażenia, chory w stanie poważnym Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Małpia ospa w Polsce atakuje. Odnotowano kolejne przypadki zakażenia. Ujawniono, że stan pacjentów określany jest jako „poważny”. Czy ekspansja patogenu skłoni Ministerstwo Zdrowia do wprowadzenia obostrzeń i lockdownu?

Małpia ospa w Polsce i nowe przypadki zachorowań. Dr Grażyna Cholewińska-Szymańska z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie w rozmowie z WP abcZdrowie poinformowała, że potwierdzono 6 nowych zakażeń. Stan dwóch osób jest poważny, ale nie ma zagrożenia życia. Wśród zakażonych nie ma dzieci.

Małpia ospa w Polsce. Kolejne zakażenia

Chorzy zakażeni małpią ospą są leczeni w warszawskim szpitalu zakaźnym. Wyniki pozytywnych testów szpital otrzymał wczoraj.

Przypominamy, że pierwszy potwierdzony przypadek małpiej ospy w Polsce wykryto 10 czerwca u mieszkańca Mazowsza, który wcześniej przebywał na Gran Canarii. Mężczyzna wyszedł już z izolacji i przebywa w domu nad nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

Pierwszy potwierdzony przypadek małpiej ospy wykryto u mieszkańca Mazowsza, który wcześniej przebywał na Gran Canarii. Mężczyzna zakończył już 21 dni izolacji i wyszedł do domu pod nadzór sanitarno-epidemiologiczny – informuje Dr Grażyna Cholewińska-Szymańska. (Polsat News)