18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kościół Katolicki daje homo-śluby

Małżeństwa jednopłciowe są legalne w Polsce

17.03.2020  10:23
Śluby LGBT w Polsce legalne - geje i lesbijki mogą być razem
Śluby LGBT w Polsce legalne - geje i lesbijki mogą być razem Fot: Michal WARGIN/East News

Geje i lesbijki otwierają szampana. Podano oficjalnie, że osoby homoseksualne mogą już brać legalnie śluby w Polsce. Umożliwia to nowy zarejestrowany kościół. Czy ta doktryna zostanie zaakceptowana przez polskie społeczeństwo i jest początkiem rewolucji?

Homoseksualne śluby w Polsce stały się faktem, a umożliwia je Reformowany Kościół Katolicki, który został zarejestrowany w styczniu przez MSWiA. Duchowni z tej wspólnoty popierają małżeństwa jednopłciowe, bo jak twierdzi ksiądz Tomasz Puchalski, nauka potwierdza istnienie tożsamości płciowej.

WP.pl pisze, że nauczanie tego kościoła można uznać za konserwatywne, ponieważ „mieści się w nurcie starokatolicyzmu. Odrzuca reformację i przyjmuje wiarę Kościoła pierwszego tysiąclecia.” Chociaż wspólnota szanuje papieży, to jednak nie zgadza się z kościołem rzymskokatolickim w kwestii prymatu papieskiego.

Jedynym warunkiem, aby pary homoseksualne mogły wziąć ślub, jest przynależność do Reformowanego Kościoła Katolickiego. Jak zwraca uwagę „Wprost”, taki związek małżeński nie niesie jednak za sobą żadnych skutków cywilnoprawnych.

Jeśli jako ludzie jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, to jesteśmy tak jak on osobami. Istnieje więc jedna ludzkość, która składa się z wielu osób, które są sobie równe, tak jak osoby w Trójcy Świętej. Nie możemy nikogo dyskryminować, bo ma inną tożsamość  - tłumaczy ksiądz Tomasz Puchalski. (Wprost.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze