18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przegięcie pały?

Policja kosi za brak maseczek. Korona żniwa!

Wojciech Kozicki
18.10.2020  16:23
Sypią się mandaty za brak maseczki - policja bierze się za Polaków
Sypią się mandaty za brak maseczki - policja bierze się za Polaków Fot: Jakub Kaminski/East News

Koronawirus w Polsce wygrywa, a dotychczasowe restrykcje i obostrzenia nie zatrzymały epidemii COVID-19. Teraz za brak maseczki można dostać mandat i okazuje się, że policja uczyniła sobie z tego niezłe korona-żniwa!

Koronawirus nie ma litości, tak jak i polska policja. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, a za złamanie przepisów, grozi mandat. Policja podeszła do tego bardzo skrupulatnie i jak potwierdził w mediach rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka, ponad 55,3 tys. osób zostało już ukaranych mandatem karnym, a 197,5 tys. osób zostało pouczonych. W przypadku 14,6 tys. osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Mandaty za brak maseczki

Czy rzeczywiście to prawda, że masowo zapadają wyroki uniewinniające? Ciarka w rozmowie z Polsat News ostrzega, że to nieprawdziwe informacje i tylko w zaledwie 1 procencie zapadają wyroki uniewinniające. Co więcej, Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny, na osoby uchylające się od kwarantanny, może nałożyć zgodnie z ustawą z 2008 roku o zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi, karę pieniężną w wysokości do 30 tys. zł.

Kontrole odbywają się także w placówkach handlowych, transporcie zbiorowym, dyskotekach i miejscach organizacji wesel.

Rzecznik KGP poinformował także, że ostatniej doby sprawdzono ponad 275 tys. osób skierowanych na kwarantannę, a w około 850 przypadkach funkcjonariusze stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych – informuje Polsat News.

Ciarka ujawnił, że policjanci również chorują na koronawirusa. Od początku działań zakażonych zostało 2115 policjantów oraz 260 pracowników policji, a ponad 11130 policjantów było na kwarantannie.