18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powód wyciska łzy

Lewandowski ogłosił koniec kariery!

Wojciech Kozicki
21.05.2022  12:09
Marcin Lewandowski ogłosił koniec kariery sportowej. "Rodzina jest priorytetem"
Marcin Lewandowski ogłosił koniec kariery sportowej. "Rodzina jest priorytetem" Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Mistrz i legenda polskiego sportu ogłosił KONIEC KARIERY! Po 16 latach przygody ze sportem i licznych wybitnych osiągnięciach, lekkoatleta Marcin Lewandowski ostatecznie kończy swoją przygodę ze sportem.

Marcin Lewandowski to jeden z najwybitniejszych polskich sportowców. W ciągu 16 lat swojej kariery sportowej osiągnął wiele. To przecież wielokrotny medalista mistrzostw Europy w biegu na 800 i 1500 metrów. W swoim dorobku ma srebrny medal halowych mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów i brąz na tym samym dystansie, wywalczony w mistrzostwach świata w Doha. Został też mistrzem Europy w biegu na 800 metrów (Barcelona, 2010), a także halowy mistrz Europy w biegu na 800 metrów (Praga, 2015) i 1500 metrów (Belgrad 2017, a także Glasgow, 2019). Ogłosił jednak KONIEC KARIERY i podał powód tej decyzji.

Marcin Lewandowski ogłosił koniec kariery. Polska lekkoatletyka w żałobie

Marcin Lewandowski na Instagramie przyznał, że chociaż pożegnanie ze sportem i karierą lekkoatlety wywołuje u niego smutek, to powoduje też radość. Dodał, że decyzję podjął bez żadnego wahania. Wyjaśnił, że „rodzina jest priorytetem”. Wkrótce zostanie tatą.

Czy to była trudna decyzja? Nawet sekundy się nie zastanawiałem, bo rodzina jest priorytetem. Tak samo było, kiedy odpuściłem HMŚ, mimo że byłem w świetnej formie. To było piękne 16 lat biegania, niesamowita przygoda, która dobiegła końca. Coś się kończy i coś się zaczyna, bo w listopadzie po raz kolejny zostanę tatą - napisał Lewandowski na Instagramie.

Marcin Lewandowski wyznał również, że jego córka uległa wypadkowi podczas zajęć gimnastyki artystycznej i chce zostać z nią w domu, dopóki nie odzyska pełnej sprawności.

Po nieszczęśliwym wypadku mojej córki podczas zajęć gimnastyki artystycznej zdecydowałem, iż pozostanę w domu, dopóki Midia nie odzyska pełnej sprawności. W związku z tym, iż nie miałem możliwości wyjeżdżać na zagraniczne zgrupowania, nie byłem w stanie się należycie przygotować, aby mieć możliwość obrony brązowego medalu mistrzostw świata oraz srebra mistrzostw Europy, a miejsca poza podium mnie nie interesują – wyjaśnił Marcin Lewandowski w mediach społecznościowych.
Czytaj także