18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Baja bongo disco na okrągło

Marcin Miller zostanie wykładowcą. PiS cieszy się z klasy disco-polo

18.02.2020  14:50
Marcin Miller zostanie wykładowcą. PiS cieszy się z klasy disco-polo
Marcin Miller zostanie wykładowcą. PiS cieszy się z klasy disco-polo Fot: PIOTR FOTEK/REPORTER / Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Na Podlasiu powstanie pierwsza w Polsce klasa o profilu disco-polo. Jednym z nauczycieli ma być lider zespołu Boys. Pomysł wyjątkowo spodobał się ministrowi edukacji.

Jak wyróżnić się i zdobyć popularność, jeśli jesteś z Podlasia? Na przykład zakładając zespół disco-polo. Albo otwierając w liceum klasę o takim profilu

Szkoła średnia w Michałowie będzie pierwszą w Polsce, która kształcić ma uczniów w rytm przaśnych piosenek o majteczkach w kropeczki i oczach zielonych. Dokładne plany dyrekcji, media mają poznać 20 lutego. Już teraz wiadomo jednak, że w LO wykładał będzie jeden z najbardziej znanych disco-polowców w Polsce.

Marcin Miller wyjawił w rozmowie z Polsatem, że od września zajmie się nauczaniem. Przyznał też, że choć oficjalnie klasa ma mieć profil estradowy, to zajęcia krążyć będą głównie wokół jego ukochanego gatunku muzycznego.

Tam będzie wiele gatunków muzycznych, ale ponieważ to Białystok, to disco polo. Najwięcej będzie o tym właśnie gatunku 

- powiedział Marcin Miller.

PiS się cieszy

Pomysł z Michałowa bardzo spodobał się ministrowi edukacji. Dariusz Piontkowski wyraził wręcz zachwyt ideą discopolowego liceum. Wierzy, że dzięki temu ogólniak przyciągnie uczniów i porządnie ich wykształci.

Być może ostatnia popularność disco polo jest tutaj jakąś inspiracją dla tych działań. Ale trzeba wyraźnie podkreślić, że ta szkoła będzie także szkołą ogólnokształcącą. Jest zobowiązana, by realizować podstawy programowe w zakresie języka polskiego, matematyki, fizyki itd. Jak rozumiem, pan burmistrz chce wprowadzić dodatkowe zajęcia w ramach innowacji, na którą pozwalają polskie przepisy i chce zachęcić młodych ludzi, by skorzystali z takiej oferty

- powiedział Piontkowski.

Nie ma w tym nic złego, żeby młodzi ludzie, którzy chcą występować na estradzie, byli do tego profesjonalnie przygotowywani - dodał.

Przeczytaj więcej
Komentarze