18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnili koszty

Marsz Niepodległości - ile kosztowało usuwanie zniszczeń?

28.12.2020  17:01
Marsz Niepodległości w Warszawie - ile wyniosły straty?
Marsz Niepodległości w Warszawie - ile wyniosły straty? Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Marsz Niepodległości 11 listopada w Warszawie w 2020 roku wymknął się spod kontroli. Doszło m.in. do słynnej bitwy pod Empikiem, a chuligani dokonali sporych zniszczeń w Warszawie. Ujawniono wreszcie ile kosztowały naprawy po patriotycznej imprezie.

Jeszcze nie zakończył się Marsz Niepodległości 11 listopada, a media już grzmiały, że Warszawa poniesie gigantyczne koszty usuwania zniszczeń, których dokonali niektórzy uczestnicy patriotycznego przemarszu. Zarząd miasta w odpowiedzi na interpelację radnych ujawnił koszty usuwania szkód po Marszu Niepodległości.

Ile wyniosły straty po Marszu Niepodległości?

Jak podaje Polsat News, koszty napraw wyniosły niecałe 6 tysięcy złotych. Znacznie więcej Warszawa musiała wydać na oczyszczanie miasta. Koszty poniesione przez ZOM wyniosły ok. 20 tysięcy złotych. Wiadomo również, że przywrócenie do użytkowania uszkodzonej stacji rowerowej Veturilo zostało oszacowane przez operatora systemu na około 4 000 zł.

W odpowiedzi na interpelację radnej Warszawy Renaty Królak (KO) podano również ile kosztowały prace naprawcze na terenach będących w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Zostały oszacowane na kwotę 5800 złotych.

Warszawa liczy straty po Marszu Niepodległości. Wyrwane słupki i kostka brukowa, podpalone drzwi miejskiego urzędu i stacja Veturilo - naprawa zniszczeń będzie kosztowała szacunkowo kilkadziesiąt tys. zł – pisała po marszu na Twitterze rzecznik ratusza Karolina Gałecka.

Czytaj także
Przeczytaj więcej