18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Masowe zakażenia

Marsz Niepodległości mimo pandemii. Covid-19 też świętuje?

11.11.2021  20:21
Marsz Niepodległości sieje grozę?
Marsz Niepodległości sieje grozę? Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

Marsz Niepodległości 11 listopada jest dla niektórych Polaków absolutną koniecznością. Pojawia się jednak pytanie, czy w dobie czwartej fali pandemii koronawirusa w Polsce, takie zgromadzenie jest rozsądne?

Marsz Niepodległości przeszedł jak zwykle ulicami Warszawy. Wielkie zgromadzenie w dobie czwartej fali pandemii koronawirusa to niezbyt rozsądny pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Marsz Niepodległości rozsiewa zakażenia

Niestety, w tłumie obostrzeniami i zaleceniami przestrzegania dystansu społecznego nikt się specjalnie nie przejął. Polacy szli ramię w ramię, niosąc za sobą opary wirusa i nie mając na ustach maseczek. Czyżby Covid-19 również zaczynał swoje święto?

Najwyraźniej wiele osób postanowiło nie zwracać uwagi na wszelkie niebezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę wyjątkowo trudną sytuację na polsko-białoruskiej granicy, również siły policyjne zaangażowane do pilnowania marszu nie były najkorzystniejszym rozwiązaniem licznych problemów agresji.

Czy za kilka dni w oficjalnych raportach Ministerstwa Zdrowia zobaczymy przerażające wzrosty liczby zachorowań na Covid-19? Niestety, wirusolodzy nie mają wątpliwości, że właśnie tak będzie.

Wielu uczestników marszu to osoby niezaszczepione. Być może niedługo to właśnie z uwagi na ich wielką aktywność zapełnią się szpitale covidowe w całym kraju.

Czytaj także