18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące WIDEO +18]

Martwe foki nad Bałtykiem. Urządzili im MASAKRĘ!

Wojciech Kozicki
07.06.2021  17:40
Martwe foki nad Bałtykiem. Masakra i masowa śmierć. [WIDEO +18]
Martwe foki nad Bałtykiem. Masakra i masowa śmierć. [WIDEO +18] Fot: Frederic Abdoul/East News

Foki w Polsce martwe i zmasakrowane. Ujawniono, że w ostatni weekend maja na polskim wybrzeżu znaleziono 35 martwych zwierząt. Jaka była przyczyna ich śmierci? Okazuje się, że do tragedii prawdopodobnie przyczyniło się wojsko.

Masakra fok w Polsce. Jak ujawnia „Głos Pomorza”, w rejonie od Międzyzdrojów do Łeby znaleziono 35 martwych zwierząt. Niektóre znajdowały się na Półwyspie Helskim oraz na Mierzei Wiślanej. Usunięcie wszystkich martwych fok zajęło tydzień. Opóźnienie wynikało m.in. z braku sprzętu i ludzi, którzy mogliby usunąć zwierzęta.

Martwe foki nad Bałtykiem, masowa śmierć

WWF ocenia, że przyczyna śmierci fok to prawdopodobnie  organizowane nad Bałtykiem ćwiczenia wojskowe, ponieważ te zwierzęta są bardzo wrażliwe na dźwięk. Mogło zabić je intensywne strzelanie. Zwrócono uwagę, że większość zgłoszeń o martwych fokach otrzymano przy plażach w rejonie poligonów, gdzie odbywały się manewry wojskowe.

Jeszcze nigdy w ciągu jednego weekendu nie miałem tylu zgłoszeń o martwych fokach. To był czarny weekend dla fok. 35 sztuk to bardzo dużo, zwłaszcza że na naszym wybrzeżu nie pojawia się ich aż tak wiele. Mamy około 400 sztuk fok, z czego najwięcej u ujścia Wisły - komentował w rozmowie z "Głosem Pomorza" wolontariusz Błękitnego Patrolu WWF.

Czytaj także
Przeczytaj więcej