18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

badum

NOWE RESTRYKCJE W POLSCE? Już nie zdejmiemy maseczek!

09.09.2020  17:13
Bedzie zmiana prawa? Maseczki obowiązkowe
Bedzie zmiana prawa? Maseczki obowiązkowe Fot: FamVeld/Shutterstock

Będą nowe przepisy i zmiana prawa w Polsce? Ministerstwo Zdrowia rozważy przyjęcie ustawy nakazującej noszenie maseczek lub przyłbic w sklepach. 

Epidemia trwa, więc Ministerstwo Zdrowia postanowiło robić mniej testów wykrywających zakażenie koronawirusem (sic!). Nowy minister zdrowia już się kompromituje i robi z Polaków idiotów - myśli, że ukryje zagrożenie, jeśli nie będzie się go wykrywać.

Tymczasem to samo Ministerstwo Zdrowia, tyle że pod wcześniejszymi rządami okrytego złą sławą Łukasza Szumowskiego, nakazało Polakom noszenie maseczek ochronnych w miejscach zamkniętych, w tym w komunikacji miejskiej czy sklepach. Ale mało kto ich słucha.

Maseczki niezgodne z konstytucją?

Polacy mają nosić maseczki lub przyłbice zasłaniające usta i nos, wielu jednak się buntuje. Część osób odmawia zasłaniania twarzy, inne noszą maseczki na brodzie, lub zasłaniają jedynie usta. I nic nie można z tym zrobić.

Właśnie wychodzą wszystkie luki w przepisach antycovidowych, ustanawianych przez Sejm na kolanie. Możemy nie nosić maseczek, a nikt nic nam nie zrobi. Najważniejszym aktem prawnym w Polsce jest konstytucja, a nakaz zasłaniania nosa i ust jest niekonstytucyjny.

Zmiana prawa. Maseczki obowiązkowe

Teraz więc handlowcy, którzy mają związane ręce i nie mają środków ani argumentów, by nakłonić klientów do noszenia maseczek, żądają od Ministerstwa Zdrowia zmiany prawa. Chcą, by nakaz zasłaniania twarzy miał porządne podstawy prawne, a sprzedawcy mogli bezpiecznie wykonywać swoją pracę.

O zmianę przepisów do resortu zdrowia wystąpiły Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji i Polska Rada Centrów Handlowych. - Pilnie potrzebne są odpowiednie, jednoznaczne regulacje, pozwalające na korzystanie z usług handlowych wyłącznie osobom nienarażającym innych na zakażenie - piszą.

Dlaczego tak zależy im na zmianie? Portal Prawo.pl przypomina sprawę ekspedientki, która odmówiła obsługi klientce bez maseczki. Ta poskarżyła się policji, a policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie pracownicy sklepu. Choć Ministerstwo Zdrowia nakazuje noszenie osłon w placówkach handlowych, nie ma do tego odpowiednich aktów prawnych, więc sąd za winną uznał sprzedawczynię i kazał jej zapłacić 100 złotych grzywny.

Przeczytaj więcej
Komentarze