18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będą obowiązkowe?

Polski rząd masowo kupuje szczepionki. Nadciąga epidemia!

Wojciech Kozicki
27.07.2020  16:11
Rząd masowo kupuje szczepionki na grypę - nadciąga epidemia?
Rząd masowo kupuje szczepionki na grypę - nadciąga epidemia? Fot: Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus to nie jedynie zagrożenie w Polsce. Tak jak zapowiadał minister zdrowia Łukasz Szumowski, nadciąga sezon grypowy. Okazuje się, że rząd przygotowuje się na falę zachorowań i zakupi szczepionki na grypę. Nabędziemy ich miliony!

Grypa nadciąga, a jesienią wraz z koronawirusem może rozpętać w Polsce piekło. Ministerstwo Zdrowia nie czeka jednak z założonymi rękami i jak ujawnił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, do Polski trafi 1,5 miliona szczepionek przeciw grypie. Co więcej, rząd chce dodatkowo pozyskać kolejne 1,5 miliona dawek.

Szczepienia na grypę w Polsce

A jeśli to wciąż okaże się za mało? Kraska w RMF FM zapewnił, że „ta ilość może zostać zwiększona”. Martwi go jednak, czy Polacy będą chętni, by tak masowo się szczepić, bo do tej pory w kraju do tej pory w Polsce szczepiło się przeciw grypie tylko 4 proc. społeczeństwa. Ma jednak nadzieję, że obecna sytuacja epidemiologiczna skłoni Polaków do zaszczepiania się.

Wiemy, jak jest to ważne w tym okresie jesiennym, kiedy może się pojawić pandemia grypy. Chcemy, żeby szczególnie grupy ryzyka, czyli personel medyczny, osoby po 65. roku życia, pensjonariusze DPS-ów byli objęci tą szczepionką – powiedział Kraska. (rmf24.pl)

Czy osoby z grupy ryzyka będą mogły zaszczepić się za darmo? Tego wiceminister nie jest w stanie obiecać, choć zamierza starać się o jak najszerszy dostęp do szczepionek.

W medycynie nie ma rzeczy na pewno, to będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej, która jest dość dynamiczna. Myślę, że ta decyzja będzie podjęta pod koniec sierpnia, tydzień czy dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego – zapewnia Kraska. (rmf24.pl)

 

Czytaj także