18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

śmierdząca sprawa

SZTAB KRYZYSOWY W POLSCE! Nagła decyzja Morawieckiego

31.08.2020  19:06
Sztab Kryzysowy w KPRM
Sztab Kryzysowy w KPRM Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki pilnie zwołuje sztab kryzysowy w sprawie awarii oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie. Rząd odpowie na apel Rafała Trzaskowskiego i pomoże stolicy?

Oczyszczalnia ścieków Czajka w Warszawie znów nie wytrzymała - doszło do kolejnej awarii, a politycy PiS za wszystko tradycyjnie oskarżają Rafała Trzaskowskiego. Pojawiają się nawet głosy, by prezydent stolicy ustąpił ze stanowiska.

Rafał Trzaskowski tymczasem zwołał konferencję prasową, na której wyjaśnił, co się dzieje i jakie są plany na walkę z awarią i przyszłość oczyszczalni. Zwrócił się także do premiera Mateusza Morawieckiego o pomoc dla Warszawy. Już wiadomo, że ta zostanie udzielona.

Sztab kryzysowy - będzie pomoc Warszawie

Rafał Trzaskowski poprosił o udostępnienie stolicy mostu pontonowego. Później, w poniedziałek po południu szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że rząd udzieli pomocy Warszawie. W jakim dokładnie zakresie? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo, że na wtorek zaplanowano sztab kryzysowy.

W związku z prośbą Prezydenta Rafała Trzaskowskiego premier Mateusz Morawiecki zdecydował o udzieleniu pomocy dla miasta stołecznego Warszawy. Jutro odbędzie się spotkanie sztabu kryzysowego w Kancelarii Premiera - poinformował Michał Dworczyk na Twitterze.

Trzaskowski zapowiada rozbudowę Czajki

Co dalej z oczyszczalnią ścieków Czajka, która już drugi raz uległa bardzo poważnej awarii? Rafał Trzaskowski informuje, że dziś priorytetem jest zatrzymanie spuszczania zanieczyszczeń do Wisły. Już wiadomo, że uszkodzeniu uległa stara konstrukcja, nie zaś wymieniony w zeszłym roku odcinek rurociągu. To każe przypuszczać, że w czasie budowy oczyszczalni mogło dojść do nieprawidłowości. Na przyszłość planowana jest z kolei budowa systemu awaryjnego przesyłu ścieków. Po licznych analizach zaplanowano jego konstrukcję pod Wisłą.

Od kilku dni prowadzimy rozmowy z firmami, które mogłyby się podjąć tego zadania. Dzisiaj firmy mają nam złożyć w godzinach wieczornych dokładne oferty. Wtedy będziemy mogli mówić o czasie wykonania tego typu prac - poinformował w poniedziałek Rafał Trzaskowski.

Przeczytaj więcej
Komentarze