18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zamkną nas w domach

Premier potwierdza lockdown! Podał datę wprowadzenia

Emilia Waszczuk
05.11.2020  14:26
Lockdown w Polsce już za kilka dni!
Lockdown w Polsce już za kilka dni! Fot: Adam Guz/KPRM/Twitter

Polacy zostaną zamknięci w domach! Premier Mateusz Morawiecki podał przybliżoną datę całkowitego lockdownu. Zostało nam mało czasu.

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek na Stadionie Narodowym. To właśnie dziś otwarty ma zostać pierwszy szpital polowy w Polsce. Również dziś trafić mają do niego pierwsi pacjenci.

W czasie konferencji prasowej premier nie tylko ogłosił otwarcie szpitala, ale też poinformował, jakie działania muszą podjąć rząd i Polacy, by zatrzymać postępującą pandemię. Jednym z nich jest twardy lockdown.

Lockdown w Polsce. Premier powiedział, kiedy

Niestety, w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 27 tysiącach zakażeń koronawirusem, potwierdzonych w ciągu ostatniej doby. Wcześniej rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że jeśli dzienny przyrost nowych zakażeń sięgnie 30 tysięcy, w Polsce konieczne będzie zamrożenie gospodarki i "narodowa kwarantanna".

Teraz premier Mateusz Morawiecki poinformował, kiedy Polacy mogą spodziewać się całkowitego zawieszenia wszelkich aktywności i zamknięcia w domach.

Przed nami ostatni krok, który jeżeli będzie konieczny, wdrożymy za 7-14 dni. Ale być może uda się tego uniknąć. To zależy od tego, czy zachowamy dyscyplinę - powiedział Mateusz Morawiecki.
Musimy zerwać ten łańcuch zakażeń - dodał premier.

logo Tu się dzieje