18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Drastyczne

Matka zjadła swoje dziecko na oczach rodzeństwa. Groza w Puszczy

26.05.2020  13:54
Matka zjadła swoje dziecko na oczach rodzeństwa. Groza w Puszczy
Matka zjadła swoje dziecko na oczach rodzeństwa. Groza w Puszczy Fot: JACEK BORON/REPORTER

Matka powinna zawsze chronić swoje dzieci, ale nie zawsze tak się dzieje. Natura bywa brutalna i często ważniejsze okazuje się przetrwanie niż instynkt macierzyński. 

Matka zawsze jest dla dziecka ostoją - przynajmniej w teorii. W praktyce być może jest tak u ludzi, ale w królestwie zwierząt próżno szukać sentymentalnych postaw. W Puszczy Noteckiej bociania mama zjadła swoje martwe pisklę na oczach jego rodzeństwa.

Matka zjadła swoje dziecko

Kiedy wokół panuje susza, ptaki radzą sobie jak mogą. W gnieździe bociana czarnego z Sierakowa (które można podglądać w internecie dzięki kamerce internetowej) doszło do aktu najprawdziwszej grozy. Matka wykorzystała swoje padłe pisklę jako świetnie źródło białka.

Samica podniosła się  i trójka młodych zbiła się w gromadkę. Niestety, czwarty pisklak był martwy. Samica pochwyciła go dziobem, potrząsnęła jakby sprawdzała czy żyje

- opisuje dla Super Expressu sytuację prof. Mizera z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Kiedy okazało się, że bocianie dziecko naprawdę jest martwe, matka przeszła do konsumpcji. Ciałko nie chciało jej przejść przez gardło, ale ostatecznie się udało.

Powtórzyła taką próbę trzykrotnie i ostatecznie połknęła martwego malucha. Większe martwe pisklęta są usuwane poza obręb gniazda. Przyroda jest bardzo ekonomiczna, martwy pisklak to po prostu źródło białka. Niestety bociany czarne borykają się z ogromną suszą

- mówi naukowiec i od razu przypomina, że przyroda to nie bajka Disneya. 

Zapamiętamy tę lekcję. 

Przeczytaj więcej
Komentarze