18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Matura 2022

Bomby na maturach?! Ewakuacja zamiast egzaminu

04.05.2022  12:52
Matura 2022: Alarmy bombowe w polskich szkołach
Matura 2022: Alarmy bombowe w polskich szkołach Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Bomby na maturach?! Kiedy młodzi Polacy stresują się egzaminem dojrzałości, wciąż napływają nowe informacje o potencjalnych ewakuacjach. Skąd tak duże natężenie alarmów?

Matura 2022 uroczyście się zaczęła, tradycyjnie językiem polskim. Niestety, spokój uczniów stołecznych szkół nie raz i nie dwa przerywały alarmy bombowe. To przerażające w obecnych czasach.

Matury rozpoczęły się o godzinie 9. Egzamin z języka polskiego trwa 170 minut, podczas których maturzyści muszą rozwiązać test i napisać wypracowanie. To generuje duży poziom stresu.

Matura 2022: Alarmy bombowe w polskich szkołach

Niestety, jakby tego było mało, w wielu szkołach matury zostały zakłócone... alarmem bombowym. Od rana, jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu, do placówek oświatowych zaczęły kaskadowo spływać mailowo wiadomości o podłożonych ładunkach wybuchowych. Sprawą zajmuje się policja, która sprawdza każde niepokojące zgłoszenie. Nie można czegoś takiego po prostu puścić w niepamięć.

Wpływały do nas takie informacje i prowadziliśmy czynności, natomiast żadne się nie potwierdziły

- powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” Edyta Adamus z biura prasowego Komedy Stołecznej Policji. 

W większości szkół udało się rozpocząć egzaminy bez większych opóźnień. Wszystko dlatego, że chociażby stolica przygotowała się wcześniej na ewentualność takich "żarcików" z maturzystów.

Tam, gdzie to było możliwe, placówki zostały wczoraj sprawdzone pirotechnicznie i zaplombowane 

- powiedziała "Super Expressowi" wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Mimo wszystko współczujemy młodzieży tego stresu.