18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podejrzenie przecieków

Matura 2022 zostanie UNIEWAŻNIONA?!

05.05.2022  11:23
Matura zostanie unieważniona?!
Matura zostanie unieważniona?! Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Matura 2022 upływa właśnie w stresie maturzystów. Jak się okazuje, egzamin może jeszcze nawet zostać unieważniony, a wszystko przez aktywność młodych w sieci. Czy nastolatkom przyjdzie powtarzać tę "imprezę"?

Matura to niezwykle ważny egzamin, który generuje mnóstwo stresu u młodych dorosłych. Jak się jednak okazuje, czasami stres może być jeszcze większy niż sądzimy. Jeszcze wczoraj podczas egzaminu z języka polskiego głośno było o bombach w szkołach, a dzisiaj kolejna informacja mrozi krew w żyłach maturzystów.

Matura 2022 zostanie UNIEWAŻNIONA?!

Czy matura z języka polskiego może zostać unieważniona dla wszystkich? Istnieje takie ryzyko. Wszystko z powodu podejrzenia, że wyciekł temat maturalny, który można było zrealizować za pomocą wypracowania.

Według Google Trends internauci szukali w sieci frazy "Pan Tadeusz i tradycja" jeszcze przed egzaminem. Tymczasem pierwszy temat na maturze z języka polskiego brzmiał dokładnie: "Czym dla człowieka może być tradycja? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu »Pana Tadeusza«, całego utworu Adama Mickiewicza oraz do wybranego tekstu kultury".

Nowe narzędzia internetowe otwierają nowoczesne drogi do sprawdzenia uczciwości maturzystów. Czy tym razem rzeczywiście ona kulała i trzeba będzie wyciągnąć z tego drastyczne konsekwencje?

Analiza ruchu internetowego przez Google’a sugeruje, że mogło dojść do przecieku i część uczniów, głównie z województwa mazowieckiego, znała tematy z języka polskiego na maturę 2022. Sprawdzali odpowiedzi jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu

- czytamy na portalu Spidersweb.

Czy dojdzie do ważnych zmian z tego tytułu? O tym przekonamy się z pewnością w najbliższym czasie.