18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Policja gnała na sygnale

Mężczyzna groził, że spali kościół. Podczas mszy wpadł w furię

14.11.2019  07:56
Mężczyzna groził, że spali kościół. Podczas mszy wpadł w furię
Mężczyzna groził, że spali kościół. Podczas mszy wpadł w furię Fot: Wojciech TRACZYK/East News

250-letni, drewniany kościół mógł zostać doszczętnie spalony. Pewien mężczyzna z województwa mazowieckiego groził parafianom, że bezlitośnie podłoży ogień. Teraz to jemu zagraża 5 lat więzienia. 

Zabytkowy kościół w Gliniance mógłby już nie istnieć, gdyby nie szybka reakcja policjantów i parafian. Podczas mszy pewien 29-letni mężczyzna groził wiernym, że spali przybytek doszczętnie. 

Chciał spalić kościół. Trafi do więzienia?

Zaraz po zakończeniu nabożeństwa, wierni zadzwonili na policję. Ta przybyła na miejsce, w którym stoi kościół, błyskawicznie. Jak się okazało, potencjalny podpalacz był już wcześniej poszukiwany. 

W rejonie kościoła pojawiły się policyjne patrole, aby podjąć skuteczną interwencję w przypadku ponownego pojawienia się podejrzewanego mężczyzny

- relacjonował nadkom. Daniel Niezdrop z policji z Otwocka.

29-latek nie cieszył się wolnością długo. Szybko został pojmany i usłyszał zarzut formułowania gróźb karalnych. Aktualnie prokurator zastosował w jego sprawie środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

W tym samym czasie, okazało się, że mężczyzna jest winien również kradzieży kamer monitoringu z działki letniskowej w Kopkach. Za to wszystko grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj więcej
Komentarze