18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostry wyrok!

Reprezentant Polski skazany! Spowodował wypadek po alkoholu

30.06.2021  15:44
Michał Ż. usłyszał surowy wyrok
Michał Ż. usłyszał surowy wyrok Fot: JAROSLAW MAZALON/East News

Były reprezentant Polski Michał Ż. został skazany za kierowanie pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji z autobusem w Warszawie. Wymiar sprawiedliwości nie pozostawił suchej nitki na znanym sportowcu. 45-latek może zapomnieć o szybkim powrocie za kółko.

Do zderzenia z udziałem byłego piłkarza doszło na jednej z warszawskich ulic. Chwilę po północy auto, którym kierował Michał Ż., wjechało w tył autobusu miejskiego. Na miejscu interweniowała policja. Na szczęście w zderzeniu nikt nie ucierpiał.

Wczoraj w nocy wsiadłem za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu i spowodował kolizję, w której szczęśliwie nikt nie ucierpiał. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla mojego braku odpowiedzialności i wyobraźni. Przepraszam wszystkich za moje zachowanie, szczególnie najbliższych oraz tych, którzy poczuli się zawiedzeni i rozczarowani moją postawą - wyjaśniał sportowiec na Twitterze.

Były piłkarz w momencie zatrzymania miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawa trafiła do sądu.

Michał Ż. usłyszał wyrok

Na posiedzeniu Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście zapadł wyrok w sprawie byłego reprezentanta Polski. Michał Ż. za spowodowanie kolizji będzie musiał zapłacić 20 tysięcy złotych grzywny. Co więcej, na 45-latka nałożono zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres 3 lat.

W dniu 28 czerwca zarejestrowany został sprzeciw obrońcy oskarżonego, który został przedstawiony Zastępcy Przewodniczącego Wydziału do decyzji - przekazała Sekcja Prasowa warszawskiego sądu.

Michał Ż oprócz przedstawionych kar został zobowiązany do zapłacenia 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Zgadzacie się z wyrokiem sądu?

Czytaj także
Przeczytaj więcej