18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogromne zamieszanie

Migranci sforsowali granicę. Strażnicy zaatakowani

21.10.2021  12:11
Straż graniczna zaatakowna
Straż graniczna zaatakowna Fot: Marcin Onufryjuk/East News

Grupa 16 migrantów koczujących przy polsko-białoruskiej granicy sforsowała ogrodzenie, po czym wkroczyła na teren naszego kraju. W stronę wojska i funkcjonariuszy Straży Granicznej poleciały kamienie.

Straż Graniczna opublikowała wideo, na którym widać cudzoziemców próbujących przejść na terytorium Polski. W tym celu uszkodzili postawione na granicy ogrodzenie.

Dziś cudzoziemcy koczujący po str. białoruskiej na wysokości m. Usnarz Górny siłowo forsowali granicę. Osoby rzuciły kłody drzewa na zabezpieczenia graniczne. Rzucali kamieniami w stronę funkcjonariuszy SG i żołnierzy, ich działaniom asystowały białoruskie służby - informuje SG na Twitterze.

Jak dodają strażnicy, "w stosunku do cudzoziemców niszczących zabezpieczenia graniczne użyto środków przymusu bezpośredniego". 16 nielegalnych migrantów zawrócono na teren Białorusi.

Migranci sforsowali granicę

Straż Graniczna donosi o rosnącej presji migracyjnej na polsko-białoruskiej granicy. Przez ostatnie kilka miesięcy odnotowano około 20 tysięcy prób przekroczenia granicy, z czego ponad połowa przypadków dotyczy tego miesiąca.

Według obowiązującego od 21 sierpnia prawa osoby wkraczające na teren kraju spoza Unii Europejskiej muszą spełniać określone warunki. Pozostali cudzoziemcy są pouczani o obowiązku natychmiastowego opuszczenia terytorium RP.