18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec dobrego

Minister BLOKUJE ZWOLNIENIA Z WF-u. Koszmar uczniów

19.07.2022  21:36
WF będzie koszmarem uczniów?
WF będzie koszmarem uczniów? Fot: Foto Olimpik/REPORTER

W Polsce na WF nie chodzi nawet 30% uczniów. Młodzież niechętną do ćwiczeń fizycznych skutecznie zablokuje teraz minister. W roku szkolnym 2022/23 idą wielkie i nie dla wszystkich korzystne zmiany.

Lekcje wychowania fizycznego są oczywiście ważne, ale w Polsce wiele dzieci podchodzi do nich bardzo niechętnie. Z tej przyczyny nawet 30% uczniów posiada zwolnienie lekarskie, dzięki któremu nie muszą ćwiczyć. Zamiast dzieci zachęcić jakoś do aktywności, minister sportu zablokuje "lewe" zwolnienia!

Minister sportu rozpoczyna walkę z niechęcią polskich uczniów do lekcji WF-u. Od nowego roku szkolnego wszystko się zmieni i nic nie będzie już takie samo. Zwolnienia z WF-u przejdą do lamusa.

Zwolnienia z lekcji WF-u - semestralne czy dłuższe będą respektowane tylko wówczas, gdy wystawi je lekarz specjalista, a nie tak jak dotychczas lekarz rodzinny 

- ogłosił w RMF FM minister sportu Kamil Bortniczuk.

Koniec lewych zwolnień z WF-u

Co więcej, polityk zapowiedział, że od nowego roku na Lubelszczyźnie i na Opolszczyźnie ruszy program, który będzie miał za zadanie odkrywanie sportowych talentów wśród młodzieży. Zajmą się tym właśnie nauczyciele wychowania fizycznego.

PiS bierze się za niechętne sportowym rozrywkom i przyssane do komputerów dzieci. Poza zmianami w kwestii zwolnień z WF-u zapowiedziano budowę wielofunkcyjnych hal sportowych. W ciągu najbliższych lat miałoby powstać tysiąc takich obiektów w gminach w całej Polsce.

To wielka szansa dla bardzo wielu młodych ludzi, tych którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, dbają o swoje wychowanie fizyczne, ale też wszystkich tych, których my rodzice chcemy wyciągnąć sprzed telewizorów, sprzed komputerów, mediów społecznościowych do życia realnego i sportowego 

- mówił premier Morawiecki w czerwcu 2022 roku.

Widzicie na horyzoncie medale olimpijskie wywalczone dla Polski?