18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

piekielny rok

Nadciąga wielka susza, zabraknie wody? Minister alarmuje

22.04.2020  14:09
Nadciąga wielka susza, zabraknie wody? Minister alarmuje
Nadciąga wielka susza, zabraknie wody? Minister alarmuje Fot: rgwarpd/Pixabay

Rok 2020 przyniesie Polsce rekordową suszę - ostrzegają naukowcy. Minister Rolnictwa już teraz przestrzega: może zabraknąć nam wody!

Jest kwiecień, a w Polsce już susza. Płonie Biebrzański Park Narodowy, a w prawie całym kraju występuje bardzo wysokie ryzyko pożarów. Lato ma być wyjątkowo gorące i suche, co tylko pogorszy sprawę. Ekonomiści już prognozują rekordowe podwyżki cen żywności, co wiązać się ma z prawdopodobnymi bardzo słabymi zbiorami warzyw i owoców. Czy zabraknie też wody?

W środę alarm w tej sprawie podniósł minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Polityk apeluje, by już teraz oszczędzać wodę!

Dziś nie ma warunków do tego, aby podlewać trawniki czy przydomowe ogródki. Dziś musimy zastanawiać się nad wykorzystaniem każdej kropli wody w sposób racjonalny

- powiedział PAP.

Minister apeluje również, by w miarę możliwości gromadzić deszczówkę - choćby do podlewania trawników czy kwiatków w domach. Bez tego możemy mieć naprawdę ogromny problem.

Każdemu z osobna wydaje się, że to niewielkie oszczędności, ale w skali całego kraju są to miliony, dziesiątki milionów litrów wody, która może być wykorzystana gospodarczo - powiedział.

By minimalizować skutki suszy, w interesie wszystkich jest maksymalne ograniczanie zużycia wody i jednocześnie o zatrzymywanie wód opadowych - zaznaczył.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze