18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus i grypa w duecie

Szumowski ostrzega. "Dwie epidemie we wrześniu"

Wojciech Kozicki
06.05.2020  09:36
Łukasz Szumowski i prognozy na jkesień - koronawirus i grypa zaatakują w duecie
Łukasz Szumowski i prognozy na jkesień - koronawirus i grypa zaatakują w duecie Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polityczny chaos w Polsce! Kiedy odbędą się wybory prezydenckie? Minister Zdrowia Łukasz Szumowski  po raz kolejny rekomenduje głosowanie korespondencyjne. Jednocześnie ostrzega, że termin wrześniowy jest nierealny, bo czekają nas wtedy nowe epidemie.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w najnowszym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” znów ostrzega, że epidemia koronawirusa tak łatwo nam nie odpuści. Nie wie kiedy dokładnie nastąpi jej koniec, ale uważa, że wybory prezydenckie w tradycyjnej formie mogą odbyć się dopiero za 2 lata, gdy wszyscy w Polsce będą zaszczepieni na koronawirusa.

Koronawirus i sezon grypowy w Polsce

Dlaczego nie można przeprowadzić wyborów prezydenckich we wrześniu? Zdaniem Szumowskiego wtedy czeka nas kumulacja śmierci. Sezon grypowy i druga fala epidemii koronawirusa uderzą jednocześnie.

Dzisiaj przygotowujemy się do jesieni, bo mogą wybuchnąć dwie epidemie w jednym momencie. Jesieni obawiam się najbardziej. Przesuwamy szczyt do przodu wypłaszczając go – ostrzega Szumowski na łamach „Rzeczpospolitej”.

We wcześniejszych wywiadach minister zdrowia również ostrzegał, że obawia się kumulacji, gdy zgony na grypę w Polsce zaczną masowo nakładać się na zgony z powodu drugiej fali COVID-19.

Wcześniej wiele razy prognozował, że najgorsze dopiero przed nami. Kiedy w końcu nastąpi szczyt zachorowań w Polsce? Okazuje się, że ten kulminacyjny moment jeszcze nie nadszedł. Nowe modele, które otrzymał, wskazują, że nastąpi on właśnie we wrześniu.

Jesteśmy przed szczytem. Wskaźnik zakażeń mamy obecnie na poziomie 1, czyli jedna osoba zakaża jedną osobę. Oznacza to chwiejną równowagę. Albo znowu pójdziemy w górę, albo pójdziemy w dół. To nie oznacza, że wirus zniknie. Koronawirus pozostanie w populacji – ocenił Szumowski w wywiadzie dla RP.pl

Zagłosuj

Czy koronawirus to broń biologiczna?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze