18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nadciąga korona-dramat?

Minister Zdrowia zwołał sztab kryzysowy!

Wojciech Kozicki
05.10.2020  13:32
Ministerstwo Zdrowia szykuje się na katastrofę?
Ministerstwo Zdrowia szykuje się na katastrofę? Fot: Planeta.pl

Koronawirus w Polsce atakuje coraz wścieklej, a dane i prognozy mrożą krew w żyłach – szczyt zachorowań dopiero przed nami. Minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał kolejny sztab kryzysowy. Rząd szykuje się na korona-katastrofę?

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz ogłosił, że szef resortu Adam Niedzielski zwołał kolejny sztab kryzysowy. Mają zostać wypracowane m.in. rozwiązania w zakresie zwiększenia bazy łóżkowej i koordynacji opieki nad pacjentem w poszczególnych województwach. 

Minister Zdrowia i sztab kryzysowy - koronawirus wygrywa?

Jeśli chodzi i izolatoria, Ministerstwo Zdrowia ściśle współpracuje z konsultantem krajowym w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii prof. dr. hab. Radosławem Owczukiem. Być może minister zdrowia podejmie decyzję dedykowaniu konkretnego personelu do opieki nad pacjentem. Konkretne rozwiązania i informacje zostaną ujawnione dopiero jutro.

Respiratorów dla pacjentów covidowych jest wystarczająca ilość – ponad 830. - W tej chwili wykorzystanych jest 219. Nie grozi nam więc sytuacja, w której zabrakłoby respiratora - uspokajał na konferencji prasowej Andrusiewicz.

Koronawirus i prognozy dla Polski

Prognozy Ministerstwa Zdrowia zakładają wzrost liczby zachorowań przez najbliższych kilka tygodni. Tymczasem pojawiły się niezależne badania i prognozy, z których wynika, że za chwilę możemy mieć nawet 4 tys. przypadków koronawirusa dziennie aż do wiosny. Pojawiły się podejrzenia, że rząd odwoła sylwestra i Boże Narodzenie!

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze