18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wróżbita Adam

Trzecia fala epidemii COVID-19 w Polsce

Wojciech Kozicki
26.11.2020  08:14
Koronawirus w Polsce - obecny dramat to dopiero początek?
Koronawirus w Polsce - obecny dramat to dopiero początek? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce nadal nie odpuszcza, każdego dnia rośnie liczba zakażeń i zgonów, a prognozy nie wskazują, by na horyzoncie był koniec epidemii. Tymczasem minister zdrowia Adam Niedzielski już zapowiada, że do Polski nadciąga trzecia fala zachorowań.

Kiedy koniec epidemii COVID-19? Okazuje się, że możemy być wciąż w prologu dramatu. Na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ostrzegał, że trzecia fala epidemii koronawirusa w Polsce jest realnym zagrożeniem. Wiadomo nawet, kiedy miałaby nastąpić.

Trzecia fala epidemii COVID-19 w Polsce

Jak przewiduje Adam Niedzielski, trzecia fala zachorowań na COVID-19 uderzy w Polskę prawdopodobnie na przełomie lutego i marca. Pokryje się z wiosennym szczytem zachorowań na grypę. Również WHO ostrzega, że w tym okresie wirus może zaatakować z potworną siłą i apeluje, by już teraz wprowadzić ostre restrykcje i „reżim sanitarny”.

Niedzielski uspokaja, że trzecia fala pandemii SARS-CoV-2 nie jest „obowiązkowa”. Wszystko zależy od tego, jakie będzie zachowanie i dyscyplina Polaków. Podkreśla, że już teraz dzienna liczba zakażeń spada, ale być może zapomniał, że Ministerstwo Zdrowia zgubiło kilkadziesiąt tysięcy testów…

W ostatnim czasie pojawiło się dużo sygnałów w przestrzeni publicznej, co do zasadności tworzenia szpitali tymczasowych w dobie, kiedy pandemia wyhamowuje. Mamy jeden mocny przekaz – szpitale tymczasowe są naszą ostatnią linią obrony, którą będziemy wykorzystywali w razie pojawienia się trzeciej fali zachorowań – wyjaśnia Niedzielski. (radiozet.pl)

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze