18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza

Minister zdrowia ostrzega Polaków. Wirus Delta nas zmiecie?

28.06.2021  21:38
Adam Niedzielski ostrzega
Adam Niedzielski ostrzega Fot: NewsLubuski/East News

Wirus Delta zaczyna siać grozę na świecie. Do grona osób ostrzegających nas przed konsekwencjami ze strony tej mutacji, dołączył właśnie Adam Niedzielski. Minister Zdrowia nie ma dla nas najlepszych wieści.

Adam Niedzielski postanowił odnieść się do szalejącej na świecie odmiany Delta koronawirusa. Jak się okazuje, w Polsce wcale nie powinniśmy się czuć przesadnie bezpiecznie - również nam grozi wielkie niebezpieczeństwo.

Wielu z nas miało nadzieję, że pandemia zupełnie odpuści na czas wakacji. Oczywiście, przypadków zachorowań jest znacznie mniej, ale nie zmienia to faktu, że najgorsze zagrożenie dalej nie minęło. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej minister zdrowia ostrzegał Polaków przed zaostrzeniem sytuacji pandemicznej w kraju.

Adam Niedzielski ostrzega przed wirusem Delta

Wirus Delta jest nie tylko groźniejszy od wcześniejszego wariantu, ale przede wszystkim o wiele bardziej zaraźliwy. Jeśli mocno w nas uderzy - w starciu z nim nie będziemy mieli wielkich szans na przetrwanie.

Obserwujemy codziennie wyniki zakażeń, cały czas mamy do czynienia z trendem malejącym. Widzimy, że na razie ani mutacje, ani wzrost mobilności nie jest przesłanką do wzrostu zakażeń. Ale widzimy, że wariant Delta zwiększa swój udział. Bardzo ważne jest, żeby to zmniejszenie liczby zakażeń nie było mylące

- mówił na konferencji 28 czerwca Adam Niedzielski.

Szczepienia są kluczem. Ta bariera działa, ale nie ulegajmy wrażeniu, że już nic się nie będzie działo

- ostrzegał minister zdrowia tych, którzy po przyjęciu dwóch dawek szczepionki czują się już zupełnie bezpieczni.

Myślicie, że unikniemy najgorszego?

Czytaj także
Przeczytaj więcej