znikające przypadki

Liczba zgonów z powodu COVID-19... SPADA! Rząd miesza w statystykach

Emilia Waszczuk
26.03.2020  12:35
Liczba zgonów z powodu COVID-19... SPADA! Rząd miesza w statystykach
Liczba zgonów z powodu COVID-19... SPADA! Rząd miesza w statystykach Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Co się dzieje w Ministerstwie Zdrowia? Kolejny raz resort zmienia własne statystyki i odejmuje przypadki osób zmarłych z oficjalnej listy. To ciągłe pomyłki, niekompetencja czy celowe działanie?

Na całym świecie przybywa zakażonych koronawirusem SARS-COV-2 i rośnie liczba osób zmarłych z powodu COVID-19. Ale nie w Polsce. W naszym kraju zmarłych w dziwny sposób... ubywa.

Ministerstwo Zdrowia codziennie kilka razy raportuje o nowych przypadkach zakażeń i zgonach. I o ile osób chorych codziennie przybywa, to dane o śmierciach wyparowują.

Resort wyłączył z klasyfikacji już kilka osób. O innych nie informuje wcale, choć nie żyją już od kilku dni, co potwierdziły poszczególne szpitale i władze samorządowe. Minister Zdrowia oficjalnie, specjalnym pismem, zabronił lekarzom mówić o pandemii, chorych i ofiarach. Tymczasem medyk kryminalny poinformował, że zgonów z powodu koronawirusa jest dużo więcej, a rząd jawnie manipuluje statystykami.

Znikające zgony

W środę rano w szpitalu we Wrocławiu zmarł 71-letni mężczyzna. Ministerstwo Zdrowia podało, że pacjent jest ofiarą koronawirusa. W czwartek poinformowali o kolejnym zmarłym mężczyźnie. Tego samego dnia w południe zmienili statystyki.

W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia - napisali na Twitterze. - Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem.

Co więcej, nagle Ministerstwo oznajmiło, że mężczyzna wcale na COVID-19 nie chorował!

Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem. Stąd też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem to 14 - podali.

Warto zauważyć, to właśnie niewydolność krążeniowo-oddechowa, wynikająca z ciężkiego zapalenia płuc spowodowanego koronawirusem, jest przyczyną większości zgonów! Pytanie jednak, jak to możliwe, że mężczyzna miał COVID-19, a później nagle choroba zniknęła?

Przeczytaj więcej
Komentarze