18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus miesza

Epidemia szaleje. Zakaz wchodzenia do sklepów w Polsce!

22.06.2020  13:02
MZ: Zakaz wchodzenia do sklepów bez maseczek
MZ: Zakaz wchodzenia do sklepów bez maseczek Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Ministerstwo Zdrowia reaguje na brak maseczek w sklepach i zatłoczonych miejscach. Rzecznik resortu straszy Polaków.

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa. Epidemiolodzy i lekarze już ostrzegają przed drugą falą, a jeszcze nie skończyła się pierwsza. Tymczasem rzecznik Ministerstwa Zdrowia wydaje nowe polecenie.

To z pewnością nie spodoba się wielu Polakom, którzy już zdążyli zapomnieć o epidemii i związanych z nią obostrzeniach. Mało kto nosi maseczki, nawet w zamkniętych, zatłoczonych przestrzeniach. A jak przypomina resort zdrowia, NIKT NIE POZWOLIŁ NAM ICH ZDEJMOWAĆ!

Zakaz wchodzenia do sklepów

W poniedziałek rano rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przyznał, że Polacy wcale się są zdyscyplinowani i w nosach mają koronawirusa. Obserwował bowiem w weekend zachowania ludzi w sklepach i się przeraził, bo jak powiedział, to co dzieje się w Polsce, "woła o pomstę do nieba".

Jeżeli wchodzimy do sklepu bez maseczki, to jest to nasz egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby

- denerwuje się rzecznik MZ. Andrusiewicz wystosował apel do właścicieli sklepów. Zwrócił też uwagę służbom porządkowym, które z jakiegoś powodu przestały pilnować ludzi w czasie epidemii.

Apelowałbym do właścicieli sklepów, do sprzedawców o niewpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek - grzmi Andrusiewicz. 

Obowiązek noszenia maseczek nadal istnieje. Obowiązek noszenia tych maseczek istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu. Jeżeli stoimy na przystanku autobusowym, przystanku tramwajowym, stoi duża grupa osób i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu - obowiązuje nas maseczka - powiedział.