18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To miał być koniec epidemii

Rozpacz i dramat. Potworna fala zachorowań

Wojciech Kozicki
07.06.2020  12:06
Koronawirus w Polsce jeszcze się nie skończył, a już wraca
Koronawirus w Polsce jeszcze się nie skończył, a już wraca Fot: Piotr Molecki/East News

Rząd PiS i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili niedawno, że koronawirus w Polsce jest w odwrocie i wygrywamy wojnę z epidemią z Wuhan. Nowe dane od Ministerstwa Zdrowia świadczą jednak o czymś zupełnie innym. Czy SARS-CoV-2 w Polsce powraca?

Rząd już otwierał szampana (na koszt Polaków) świętując pokonanie koronawirusa, jednak w sobotę 6 czerwca padł makabryczny rekord. W niedzielę 7 czerwca pojawiły się aktualne dane na temat liczby chorych i zmarłych na COVID-19 w naszym kraju. Horror powraca.

Jak informuje resort, testy na koronawirusa potwierdziły 263 nowe przypadki COVID-19. Zmarły kolejne 2 osoby. W sumie w Polsce zachorowało już 26249 osób, a 1155 nie przeżyło walki z chorobą.

Tymczasem rząd zapowiada odmrażanie gospodarki i luzowanie kolejnych obostrzeń. Czy to dobry pomysł?

Mamy 263 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (217, wszyscy z KWK Zofiówka), podlaskiego (12), opolskiego (8), wielkopolskiego (8), małopolskiego (7), dolnośląskiego (4), lubelskiego (4), lubuskiego (2), zachodniopomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M Cieszyn, 91-K Racibórz. Osoby te miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 26 249/1 155 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)  - podaje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Przeczytaj więcej
Komentarze