18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus skatuje Polskę

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje się na horror

Wojciech Kozicki
03.09.2020  14:19
Minister Zdrowia Niedzielski szykuje się na atak koronawirusa w Polsce
Minister Zdrowia Niedzielski szykuje się na atak koronawirusa w Polsce Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Koronawirus kontra Ministerstwo Zdrowia – wojna trwa, a Polska najwyraźniej przegrywa. Wszystko wskazuje jednak, że najgorsze dopiero nadchodzi. Ujawniono, że rząd przygotowuje się na korona-kataklizm już jesienią! Szyją się nowe regulacje i przepisy w szpitalach oraz ułatwienia dla pacjentów, którzy mają objawy koronawirusa.

Koronawirus w Polsce szaleje jak dzika bestia, a Ministerstwo Zdrowia i nowy minister zdrowia Adam Niedzielski przygotowują strategię działania na jesień. Chociaż resort oficjalnie tego nie przyzna, gdy COVID-19 zmiksuje się z grypą, czeka nas dramat.

Koronawirus, liczba chorych i prognozy dla Polski

Money.pl ujawnia, że Ministerstwo Zdrowia przygotowuje się na sytuację, gdy dziennie w Polsce będzie 100 tys. osób z podejrzeniem grypy, koronawirusa i przeziębieniem. Szykują się więc regulacje szpitali, a resort zajmie się liczbą placówek jednoimiennych. Do walki z epidemią mają być zaangażowani także lekarze rodzinni, którzy będą dokonywać selekcji i decydować kto zostanie skierowany na testy na obecność koronawirusa.

Koronawirus - ścieżka dla pacjentów

Być może zmienią się także procedury przyjmowania pacjentów i izolowania chorych (ścieżka dla pacjentów). Pacjenci będą mieli jasno powiedziane co robić, gdy pojawią się objawy koronawirusa.

Jesienna strategia Ministerstwa Zdrowia ma być w mniejszym stopniu poświęcona sklepom, ograniczeniom w restauracjach i wydarzeniom kulturalnym. Nie zmienią się zasady zasłaniania nosa i ust. Nie zmienią się również zasady dot. podziału Polski na strefy.

Nie będzie obowiązkowych maseczek na ulicach w sezonie jesiennym. Przez wiele tygodni były już minister zdrowia Łukasz Szumowski nie wykluczał, że wprowadzony będzie "sezon na maseczki". Nie będzie, choć nie jest wykluczone punktowe przywracanie takich zasad w niektórych miejscach - ujawnia Money.pl.

Media ujawniają, że nowa strategia resortu zdrowia zakłada dużą elastyczność wprowadzanych obostrzeń. Będą uzależnione od ilości przypadków koronawirusa w regionie. Przypomnijmy również, że minister Adam Niedzielski zapewnia, że drugi lockdown nam nie grozi, ale dla zdrowia Polaków wprowadzone zostaną nowe podatki.

Szczepienia na grypę w Polsce - dla kogo darmowe?

Wiadomo również, że Ministerstwo Zdrowia chce zachęcać Polaków do szczepień przeciwko grypie oraz zwiększyć dostępność szczepionek, które będą sugerowane przez lekarzy.

Od 1 września szczepionka jest na liście leków refundowanych, dla niektórych osób będzie darmowa. Osoby po 75 roku życia – będące w grupie ryzyka – zaszczepią się za darmo. Osoby po 65 roku życia zapłacą nie więcej niż 20 z – podaje Money.pl.

 

Czytaj także