Wtorek zaczął się dramatycznie

Ministerstwo Zdrowia: w nocy wzrost liczby chorych w Polsce

Wojciech Kozicki
31.03.2020  08:37
Koronawirus w Polsce - nowe dane i informacje od Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce - nowe dane i informacje od Ministerstwa Zdrowia Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Niestety, koronawirus w Polsce nadaj jest w natarciu, a wtorek 31 marca zaczyna się dramatycznymi informacjami od Ministerstwa Zdrowia. Liczba chorych w kraju wzrosła, są kolejne przypadki zarażenia koronawirusem.

Testy laboratoryjne na koronawirusa potwierdziły, że znowu wzrósł bilans zachorowań na COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Zdrowia na Twitterze podało nowe aktualne informacje. Niestety, odnotowano kolejnych 77 przypadków.

Obecnie chorych na SARS-CoV-2 w Polsce jest już 2132 osób.

Mamy 77 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego.W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2132/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podąlo Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus w Polsce - nowe dane i prognozy

Kiedy koniec epidemii koronawirusa w Polsce? Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, kiedy będzie można sporządzić wiarygodne prognozy, ale jak na razie, najgorsze dopiero nadchodzi. Tymczasem lekarz z USA ogłosił, że jest nadzieja, bo opracował lekarstwo, które leczy objawy koronawirusa w kilka godzin i twierdzi, że wyleczył niż nim już 699 pacjentów!

Minister Szumowski na poniedziałkowej konferencji prasowej po raz kolejny zaapelował do Polaków, by przestrzegali zasad kwarantanny i dostosowywali się do zaleceń władzy. Jego zdaniem, tylko odpowiedzialne zachowanie obywateli może zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii w Polsce.

Przeczytaj więcej
Komentarze