18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ostro

Politycy grożą Polakom. Będą zamykać sklepy

28.07.2020  13:35
Ministerstwo Zdrowia grpozi zamykqaniem sklepów
Ministerstwo Zdrowia grpozi zamykqaniem sklepów Fot: Dziurek/Shutterstock

Pracownicy Ministerstwa Zdrowia mają dość. Rzecznik resortu ostrzega właścicieli sklepów: jak się nie dostosują, będziemy zamykać.

Sklepom w Polsce grozi zamknięcie? Nie wszystkim i nie na zawsze. Możliwe jest jednak czasowe wyłączanie placówek z pracy - powodem koronawirus i zachowanie klientów.

Pracownicy Ministerstwa Zdrowia w końcu zauważyli, że Polacy wcale nie zachowują się rozsądnie i nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Zdaje się, że politycy wręcz stracili cierpliwość, bo zaczęli posuwać się do gróźb.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia pojawił się we wtorek w TVN 24, gdzie zdradził, że w Polsce coraz częściej pojawiają się ogniska epidemii koronawirusa w sklepach. Winni są klienci, którzy ani myślą dostosować się do zasad, ale też właściciele placówek.

Niestety, dzisiaj w sklepach przynajmniej połowa osób odwiedzających sklep nie nosi maseczki. Zaczynają się pojawiać ogniska sklepowe. I to jest pytanie do właścicieli sklepów – czy chcą mieć zamknięty sklep i personel w kwarantannie? Bo jak widać, apele do klientów sklepów nie docierają. Może w końcu dotrą apele do właścicieli sklepów

- groził Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz ostrzega - jeśli w sklepie pojawi się przypadek koronawirusa, placówka zostanie czasowo zamknięta, bo personel trzeba będzie objąć kwarantanną. Co gorsza, kwarantannie poddani będą także klienci.

Czytaj także