18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy się doigrali

Nowe obostrzenia i zakazy! To ma być kara za...

Wojciech Kozicki
21.10.2020  15:53
Nowe obostrzenia - kina, puby i teatry czeka śmierć?
Nowe obostrzenia - kina, puby i teatry czeka śmierć? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Koronawirus wygrywa, Polska pada na kolana przed bestią z Wuhan. Premier Mateusz Morawiecki w Sejmie zapowiedział, że prawdziwy dramat dopiero się zacznie, a do tego rząd planuje nowe obostrzenia, zakazy i restrykcje.

Polska już przegrywa z COVID-19, a to dopiero początek drugiej fali epidemii. Co gorsza. Premier Mateusz Morawiecki w Sejmie ostrzegł, że wkrótce czeka nas trzecia fala zachorowań. Wspomniał również, że pojawią się nowe obostrzenia w obszarze kultury i usług.

Nowe obostrzenia i zakazy - Polska zamknięta na amen?

Premier nie ujawnił, które konkretnie przepisy ulegną zaostrzeniu. Dziennikarze RMF FM dotarli jednak do informacji w jakie branże tym razem uderzy rząd PiS i jakie rozważa scenariusze.

Będziemy i dział kultura, i wielki obszar usług w taki sposób organizować, żeby one były bezpieczniejsze – zapowiedział Morawiecki w Sejmie.

Kina, teatry, bary, puby - nowe przepisy i limity osób

Nieoficjalnie wiadomo, że rząd i Ministerstwo Zdrowia szykują kolejne restrykcje w obszarze kultury. Będą wprowadzone kolejne ograniczenia liczby widzów w kinach i teatrach. Wiele tych instytucji prawdopodobnie zostanie zamkniętych, ponieważ  nie opłaca się działać przy tak małej widowni.

Kolejne obostrzenia uderzą w puby i bary, które mimo zakazów, wciąż organizują imprezy. Jak podaje tvn24.pl, w środku pandemii organizowane są zabawy nawet na tysiąc osób. Lokale powinny szykować się za karę na ostrzejsze limity liczby klientów.

To jest totalny brak odpowiedzialności: z jednej strony niestety osób, które celebrują, spożywając nie tylko dania, ale i alkohol, z drugiej strony zdarza się też czasem brak odpowiedzialności restauratorów, podmiotów gospodarczych, w tym zakresie – powiedział na konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej